Kalaba Haberleri

Kalaba haber, Kalaba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kalaba - 17.12.2018
Takip Edilen Teröristler Ateş Açtı: 2 Polis Yaralı (2)
VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI Diyarbakır Valiliği, Hani ilçesinde takibe alınan teröristlerin ateş açmasıyla yaşanan çatışmayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi: "Hani ilçesi Kalaba yolu Turalı Mevkiinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2 örgüt mensubunun içerisinde bulunduğu değerlendirilen bir aracı takip ettikleri esnada çatışma çıkmış; çıkan çatışmada 2 polis memuru yaralanmış, yaralı görevlilerimizin ambulans helikopter ile ilimize intikali sağlanmış olup, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde ilk müdahaleye başlanılmıştır.
Kalaba - 17.12.2018
Dha Yurt Bülteni-19
Olay, öğleden sonra Hani'nin Kalaba yolu Turalı mevkiinde meydana geldi.
Kalaba - 17.12.2018
Takip Edilen Teröristler Ateş Açtı: 2 Polis Yaralı
Olay, öğleden sonra Hani'nin Kalaba yolu Turalı mevkiinde meydana geldi.
Kalaba - 17.12.2018
Diyarbakır Takip Edilen Teröristler Ateş Açtı: 2 Polis Yaralı
Olay, öğleden sonra Hani'nin Kalaba yolu Turalı mevkiinde meydana geldi.
Kalaba - 17.12.2018
Diyarbakır'da Polislere Yönelik Terör Saldırısı
Polis ekiplerinin bulunduğu araca Hani'nin Kalaba yolu Turalı mevkisinde PKK'lı teröristlerce ateş açıldı.
Kalaba - 12.12.2018
Seyfe Gölü Misafirleriyle Şenlendi
Seyfe Gölü'nün kuşların göç yollarından birisinin üzerinde olduğunu vurgulayan Çetiner, şöyle devam etti: "Su miktarının artmasıyla göç döneminde olan kaz sürüleri, ördekler, angıtlar, kız kuşu ve martılar göle akın etti. Konakladıkları gölde sulu ortamda beslenme imkanı bularak rahat ettiler, dinlendiler ve bir süre sonra yollarına devam ettiler. Bundan 15-20 gün önce de kuşların göçü devam ediyordu. Ama göle geldiklerinde böyle bir ortam olmadığı için kısa süreliğine dinlendikten sonra gidiyorlardı. Seyfe Gölü Ramsar Sözleşmesi ile korunan Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri. Sulak alanlar, eğer şartlar iyi ise o bölge için büyük avantajlar sağlar, değilse dezavantaja neden olur." Göle su girişi ile ilgili bazı çalışmaların olduğuna da değinen Çetiner, "Dernek olarak, kalıcı bir çalışma için Kalaba-Seyfe- Pompaj Sulama Projesi'nin bir an önce hayata geçirilmesini arzu ediyoruz.
Kalaba - 04.12.2018
Diyarbakır'daki Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Operasyon
Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, sivillerin zarar görmemesi amacıyla Hani'ye bağlı Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Serenköy ve Uzunlar köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, Aşağı Turalı ve Gürbulak mezraları, Lice'ye bağlı Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan ve Duruköy köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış mezralarında 2 Aralık'ta saat 06.
Kalaba - 02.12.2018
Hani ve Lice Kırsalında Sokağa Çıkma Yasağı
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Hani ve Lice ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, Hani ilçesine bağlı olan, Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y.Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.
Kalaba - 02.12.2018
Diyarbakır'da 37 Köy ve Mezrada Sokağa Çıkma Yasağı
DİYARBAKIR'ın Lice ve Hani ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar nedeniyle 37 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildi.  Diyarbakır Valiliği, Hani ve Lice ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyonlar öncesi açıklama yaptı. Vatandaşların can güvenliği için 37 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi: "İlimiz Hani ve Lice ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Hani ilçesine bağlı olan Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, Aşağı Turalı, Gürbulak mezraları, Lice ilçesine bağlı olan; Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan ve Duruköy köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış mezraları 2 Aralık 2018 Pazar günü saat 06.
Kalaba - 02.12.2018
Diyarbakır'da 15 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı
?Operasyon bölgesinde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi için Hani'nin Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.
Kalaba - 30.10.2018
Göksu Havzası'nda Cennet Meyvesi Hasadı Başladı
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Göksu Havzası'nda nar, zeytin ve incir üretimine ek olarak cennet meyvesi üretimi yapılan Bucakkışla, Narlıdere, Bostanözü, Kalaba, Cerit ve Çukur köylerini ziyaret ederek, hasat çalışmalarına ilişkin inceleme yaptı.
Kalaba - 11.10.2018
Enerjide Kamulaştırma Kararları
Ayrıca, Bartın Organize Sanayi Bölgesi TM (Akçalı DM) Enerji Nakil Hattı ve Ankara Polis Okulu Kalaba TM-Kozayağı Enerji Nakil Hattı projelerinin yapımı amacıyla, söz konusu illerin sınırları içinde yer alan ve hatların güzergahına isabet eden taşınmazlarda pilon yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Kalaba - 05.10.2018
Gümüşdere Ihlamur Vadisi Eski Bakan Eroğlu'nu Ağırladı
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "doğaya dönüş projesi" olarak adlandırılan Gümüşdere Ihlamur Vadisi'ni eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na tanıttı. Eroğlu ile birlikte vadiyi gezen Mustafa Ak, alanın yapımına ilişkin bilgiler verdi. Alanın temel atma törenini de Eroğlu ile birlikte gerçekleştirdiklerini aktaran Ak, "Çubuk Çayı'nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı'nın bitimine kadar toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsayan Gümüşdere Ihlamur Vadimizin temelini birlikte atmıştık.
Kalaba - 04.10.2018
Diyarbakır'da Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Operasyon
Halkın can ve mal güvenliği için Hani ilçesine bağlı Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy, Kırım köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.
Kalaba - 04.10.2018
Diyarbakır'da Operasyon Öncesi 64 Köy ve Mezrada Sokağa Çıkma Yasağı
Lice ve Hani ilçeleri kırsalında düzenlenen operasyon ile ilgili Diyarbakır Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Hani ilçesine bağlı olan; Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y.Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy, Kırım köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.
Kalaba - 04.10.2018
Diyarbakır'ın Lice ve Hani İlçeleri Kırsalında Sokağa Çıkma Yasağı
Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde Hani ilçesine bağlı olan; Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y.Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy, Kırım köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.
Kalaba - 25.09.2018
Eski Cezaevi, Kaderine Terk Edildi
Avanos-Kalaba kavşağından ilçeye girilen İsmet İnönü Caddesi üzerindeki cezaevi, yaklaşık 16 yıl önce kapatılmasına rağmen, giriş kapısı üzerindeki 'T.
Kalaba - 05.09.2018
Diyarbakır'daki Terör Operasyonu
Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı Öte yandan, operasyon dolayısıyla Hani'ye bağlı Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y. Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy mahalleleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.
Kalaba - 05.09.2018
Lice ve Hani Kırsalındaki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenmiştir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, Hani ilçesine bağlı olan; Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y.Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.
Kalaba - 03.09.2018
Diyarbakır'da Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Operasyon
Açıklamada, operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince, Hani'ye bağlı Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, Aşağı Turalı, Gürbulak mezraları, Lice'ye bağlı Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan, Duruköy köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey, Kutlamış mezralarında bugün saat 18.
Kalaba - 17.08.2018
Karaman'da Ev Yangını
Karaman merkeze bağlı Kalaba köyünde çıkan yangında 3 ev yandı.
Kalaba - 12.08.2018
Suriye Türkmen Meclisinden Türkmendağı Açıklaması
Türkmendağı'nda muhaliflerin elinde Çümeren, Kelez, İsapınarı, Sallur, Yamadı, Karamanlı köyleri ile Zeytincik, Ciptoroz, Kalaba çiftlikleri bulunuyor.
Kalaba - 08.08.2018
Akyurt'ta Camiden Sahaya Futbol Turnuvası
Yıldızlar kategorisinde şampiyon olan Kalaba Camisi Futbol Takımı, kupasını ve madalyalarını Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş'ın elinden aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kalaba Haber, Kalaba Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Kalaba haber sayfamızda Kalaba haberleri okuyabilir, Kalaba son dakika haberleri ve güncel Kalaba gelişmelerini görebilirsiniz. Baldızını Öldürüp, Gömdüğü Ortaya Çıkan Enişte İçin Ağırlaştırılmış Müeb
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 18:50:50. #1.15#

title