Kaka, Real Madrid Yolunda

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Ac Milan'ın Brezilyalı Orta Saha Yıldızı Kaka'nın, İspanya Şampiyonu Real Madrid'e Transfer Olabileceği Bildirildi.

Kaka, Real Madrid Yolunda

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu AC Milan'ın Brezilyalı orta saha yıldızı Kaka'nın, İspanya şampiyonu Real Madrid'e transfer olabileceği bildirildi.

İspanya'da yayın yapan günlük spor gazetesi AS'a konuşan Kaka'nın sözcüsü Diogo Kotscho, Brezilyalı yıldızın Real Madrid'e transferi konusunda açık kapı bıraktı. Kotscho, gazeteye yaptığı açıklamada, "Kaka, Madrid'e transfer olmayacak diyemem. Ancak, Kaka, Madrid'de de, Milan'da da mutlu olacak" dedi. Kotscho, "Zaten reddedemeyeceğiniz bir öneri yaptılar" diyerek transfer hakkında ipuçları verirken, iki kulüp arasındaki görüşmelerin çok zor olacağını da vurguladı. Diogo Kotscho, transferin ekonomik

boyutuna ilişkin detaylar vermekten kaçınırken, sadece, Kaka transferinin futbol tarihinin en pahalı transferi olacağını iddia etti.

Futbol tarihinin en pahalı transferini yine Real Madrid, 2001 yılında Juventus'un Fransız yıldızı Zinedine Zidane'ı 75 milyon euroya alarak gerçekleştirmişti. Real Madrid Başkanı Ramon Calderon, geçtiğimiz yılki başkanlık seçimlerinde Kaka'yı takıma kazandıracağını söyleyerek seçim propagandası yapmıştı.

İspanyol medyasında ise, Milan'la 2011 yılına kadar sözleşmesi bulunan Kaka için Real Madrid'in 80 milyon euro gibi rekor bir rakamı gözden çıkardığı iddia ediliyor.

Brezilya Milli Takımı'nın da formasını giyen Kaka, bir orta saha oyuncusu olmasına karşın Şampiyonlar Ligi'ne bu sezon 10 gol kaydetmiş ve turnuvanın en golcü ismi olmuştu.

(ERS-ERS-NÇ-S)

Kaynak: İHA