Kahta Belediye Başkanı Toprak'ın Evine Silahlı Saldırı

Kahta Belediye Başkanı Toprak'ın Evine Silahlı Saldırı

Adıyaman'ın Kahta İlçesi Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın Evine Ateş Açıldı. Olayla İlgili Yakalanan Şahıslardan 3'ü Tutuklandı. Tutuklanan Şahıslardan Birinin Daha Önce Belediyede Çalıştığı ve İşten Çıkarıldığı Öğrenildi.

Kahta Belediye Başkanı Toprak'ın Evine Silahlı Saldırı

Adıyaman'ın Kahta İlçesi Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın evine ateş açıldı. Olayla ilgili yakalanan şahıslardan 3'ü tutuklandı. Tutuklanan şahıslardan birinin daha önce belediyede çalıştığı ve işten çıkarıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, dün gece meydana gelen olayda, daha önceden belediyede çalışan ve Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın akrabası olan Sinan Uçan isimli şahıs, işten çıkartılınca, kardeşi Hasan Uçan ve arkadaşları Mehmet Yalçın ile birlikte Başkanı Abdurrahman Toprak'ın evine silahlı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıya başkanın korumaları silahla karşılık verdi. Başkan Toprak'ın Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evine yapılan saldırı sonrası hemen polise haber verildi. Olay yerine gelen polis

ekipleri, olaya karışan 3 şahısla birlikte 2 adet silah yakaladı. Polis ekipleri, daha sonra olayla ilgisi olduğu şüphesiyle 3 kişiyi daha gözaltına altı. Olay yerinde yapılan incelemede 12 adet boş kovan ele geçirildi.

Polis tarafından ifadesi alınan 6 şahıstan olaya karışan Sinan Uçan ve kardeşi Hasan Uçan ile arkadaşları Mehmet Yalçın, bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Sinan Uçan'ın çıkarılmadan önce belediyede korumalık görevi yaptığı öğrenildi.

(AA-OK-Y)