TBMM Başkanı Kahraman'dan Afrin Açıklaması: Cihat Olmadıkça İlerleme Olmaz

TBMM Başkanı Kahraman'dan Afrin Açıklaması: Cihat Olmadıkça İlerleme Olmaz

26.01.2018 19:26 | Son Güncelleme: 26.01.2018 21:12

TBMM Başkanı Kahraman, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bakın şimdi Afrin'deyiz, dün Fırat Kalkanı'ndaydık. Büyük devletiz. Cihat olmadıkça ilerleme olmaz, dik duramazsınız" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Zeytin Dalı Harekatı'nı değerlendirerek, "Bakın şimdi Afrin'deyiz, dün Fırat Kalkanı'ndaydık. Büyük devletiz. Cihat olmadıkça ilerleme olmaz, dik duramazsınız. Kıtalar ötesi Amerika kovboyunun ne işi var buralarda, Afrika'da, Asya'da Büyük devlet ayakta kalacak" dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, bir dizi ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Kahramanmaraş'a geldi. İlk olarak Kahramanmaraş Valisi Vahdetin Özkan'ı makamında ziyaret eden Kahraman, tören mangasını selamladıktan sonra valilik şeref defterini imzaladı.

GEÇMİŞTEKİ OYUNLAR TEKRAR EDİLMEYE ÇALIŞIYOR

TBMM Başkanı İsmail Kahraman daha sonra Kurucular Başkanı olduğu Birlik Vakfı'nın Kahramanmaraş Şubesi'ni ziyaret etti. Burada yapmış olduğu konuşmada Osmanlı'dan sonra Türkiye'nin başta darbeler olmak üzere yaşadıklarını anlatan Kahraman geçmişte yapılanların şimdi de yapılmaya çalışıldığını söyledi.

"CİHAT OLMADIKÇA İLERLEME OLMAZ"

Bununla ilgili La Fontaine'in tilki ve karga arasında geçen peynir hikayesini ve hikayenin yeni versiyonunda karganın peynirine sahip çıktığını anlatan Kahraman, "La Fontaine'i okuduk, oyuna gelmiyoruz, çelme takmaya gelmiyoruz. Biz o eski ihtişama doğru yürüyoruz evelallah. Bakın şimdi Afrin'deyiz, dün Fırat Kalkanı'ndaydık. Büyük devletiz. Cihat olmadıkça ilerleme olmaz, dik duramazsınız. Kıtalar ötesi Amerika kovboyunun ne işi var buralarda, Afrika'da, Asya'da Büyük devlet ayakta kalacak. Şehitlerimiz var Allah gani gani rahmet eylesin. Etrafımızı sağlama alcağız. ve Cumhurbaşkanımız, Allah onun ömrünü uzun etsin fevkalade bir şekilde dünya politikasına yön veriyor diye konuştu.

"ZAVALLIYA ACINIR, KIZILMAZ"

Afrin'deki terör örgütlerine yönelik olarak düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na karşı çıkanlara da tepki gösteren İsmail Kahraman, "Şimdi biz Afrin'de harekattayız, buna karşı çıkan sesler var. Çok üzücü, ne kadar beyinleri yıkanmış. Zavallıya acınır, kızılmaz. Kızmaya müstahak olmak için de bir seviye lazım. Necip Fazıl'ın Bedii Faik ile bir çatışması var, 'Sana çukur desem de olmaz çünkü çukurda bir irtifa hadisesidir. Sen çukurdan da aşağısın' diyor. Şimdi öyleleri var maalesef. Bu topraklarda satılmış çok çok azdır, aldatılmış çoktur. Konuşmak lazım. Satılmışlardan biri Pensilvanya'da, o satılmış. O melun satılmış. 15 Temmuz'u gördün, 16'snında Türkiye ne olacaktı 'Ben aldatıldım desene' Hayır, aynı şekilde inkara devam ediyor ve Amerika bize ona iade etmiyor" dedi.

MHP İLÇE BAŞKANINDAN TÜRK BAYRAĞI

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a Türk bayrağı hediye etti. Tabloyu alan Kahraman, Akpınar'a teşekkür etti. İsmail Kahraman ardından Milli Türk Talebe Birliği Öğrenci Konukevi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title