Kahramanmaraş'taki "Muhtarlık" Kavgası

Kahramanmaraş'taki "Muhtarlık" Kavgası

Pazarcık ilçesinde iki aile arasında muhtar adaylığı yüzünden çıkan kavgada yaralanan kadın tedavi gördüğü hastanede öldü.

Kahramanmaraş'taki

Pazarcık ilçesinde iki aile arasında muhtar adaylığı yüzünden çıkan kavgada yaralanan kadın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kuzkent köyünde, Uncuer ve Töremen aileleri arasında muhtar adaylığı yüzünden başlayan tartışmanın taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüşmesi üzerine yaralanan ve hastaneye götürülürken araçtan düşen 58 yaşındaki Feride Toktemur, tedavi gördüğü Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesinde yaşamını yitirdi. 

Bir süre önce beyin ölümü gerçekleşen ve cihaza bağlı olarak yaşatılan Toktemur'in cenazesi yakınları tarafından alınarak, ilçeye bağlı Kuzkent köyünde toprağa verildi.

Bu arada Feride Toktemur'un kayınvalidesi 80 yaşındaki Döndü Toktemur'un, olaydan 2 gün sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Kuzkent köyünde, 13 Şubat'ta Uncuer ve Töremen aileleri arasında "muhtar adaylığı" yüzünden başlayan tartışma kavgaya dönüşmüş, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada yaralanan Feride Toktemur (58) ile Ekrem (48) ve Adem Töremen (43) Pazarcık Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Hastaneye götürülürken araçtan düştüğü öğrenilen Toktemur'un olaydan bir gün sonra beyin ölümünün gerçekleştiği belirtilmişti. - Kahramanmaraş