Kahramanmaraş'taki Depremler

Kahramanmaraş'taki Depremler

Kahramanmaraş'ta Merkez Üssü Süleymanlı Köyü Olan 4.4 ve 4.2 Büyüklüğündeki Depremler Sonrasında Bölgede Hasar Tespit Çalışmaları Başladı.

Kahramanmaraş'taki Depremler

Kahramanmaraş'ta merkez üssü Süleymanlı köyü olan 4.4 ve 4.2 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgede hasar tespit çalışmaları başladı.

Depremlerden en fazla hasarı gören Ilıca beldesinde evlerin duvarında çatlaklar oluşurken, vatandaşlardan bazıları dışarıda yatmaya başladı. 20 çadırın bulunduğu bölgeye 85 çadır daha gönderildi. Kahramanmaraş Belediyesi de, iftar için bölgeye 300 kişilik yemek gönderdi. Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Kürşat Kırbıyık, Sivil Savunma Müdürü Hüsamettin Bulut, Bayındırlık Müdürü Mehmet Çiçek ve Ilıca Belediye Başkanı Aslan Kaçmaz'la birlikte hasar meydana gelen evleri gezip vatandaşlardan bilgi aldı.

Kırbıyık, daha sonra da bölgedeki muhtarlarla bir araya gelerek yapılacak yardımların vatandaşa nasıl dağıtılacağı konusunda değerlendirme toplantısı yaptı. 85 çadır sevkiyatının yapıldığını söyleyen Kırbıyık, Kahramanmaraş Belediyesi tarafından da 300 kişilik iftar yemeğinin dağıtılacağını söyledi. Bu arada depremden korkan bir vatandaşın kendi imkanlarıyla bahçesine çadır kurduğu görüldü.

Depremde hasar gören evlerin sayısı, hasar tespit çalışmalarının ardından netlik kazanacak.

(ACB-ERN-OK-Y)

Kaynak: İHA