Kahramanmaraş'ta Şiddetli Yağmur Toprak Kaymalarına Neden Oldu

Kahramanmaraş'ta Şiddetli Yağmur Toprak Kaymalarına Neden Oldu

Kahramanmaraş'ta şiddetli yağmur toprak kaymalarına neden oldu Büyükşehir Belediyesi toprak kayması nedeniyle kapanan yolların tekrar trafiğe açılması için seferber olduKAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta iki gündür etkili olan şiddetli yağmur, kırsal mahallerde toprak kaymalarına neden oldu.

Kahramanmaraş'ta şiddetli yağmur toprak kaymalarına neden oldu
Büyükşehir Belediyesi toprak kayması nedeniyle kapanan yolların tekrar trafiğe açılması için seferber oldu

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta iki gündür etkili olan şiddetli yağmur, kırsal mahallerde toprak kaymalarına neden oldu. Toprak kaymaları nedeniyle kapanan grup yolları, belediye ekipleri tarafından yapılan temizlik çalışmalarıyla birlikte tekrar trafiğe açıldı.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Onur Erdi, yaptığı açıklamada, aşırı yağışların il genelinde ve kırsalda meydana gelen toprak kayması ve heyelanlara karşı grup yollarının kapanmaması ve ulaşımda aksaklık yaşanmaması adına ekiplerinin görev başında olduğunu söyledi. Erdi, "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak kış çalışmaları kapsamında Topçalı Sulu Yayla, Çukurhisar Kaynar, Kumarlı, Ayşepınarı, Ilıca, Muratlı, Kısık, Saygılı, Şuur, Çokran, Sır, Ekinözü Alişar, Yenikale Bekirli, Yenicekale Başkonuş, Yenicekale Halıtlı, Hacıibrahim Uşağı, Kozcağız, Öşlü, Dulkadiroğlu Bulanık, Dereli, Kalekaya, Payamlı Kabaktepe, Göksün Mürsel, Keklikoluk, Göynük, Bozhüyük, Altınova grup yollarımızda meydana gelen heyelan ve toprak kaymaları sonucu yollarımızda temizlik çalışmaları yapılmış ve ulaşımda aksama yaşanmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak diğer kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" dedi.

Kaynak: İHA