Kahramanmaraş'ta Bisiklet Yarışı ve Halk Koşusu
Haberler » Güncel » Kahramanmaraş'ta Bisiklet Yarışı ve Halk Koşusu - Haber

Kahramanmaraş'ta Bisiklet Yarışı ve Halk Koşusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından kurtuluş etkenlikleri kapsamında bisiklet yarışı ve halk koşusu düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta Bisiklet Yarışı ve Halk Koşusu

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurtuluş etkenlikleri kapsamında bisiklet yarışı ve halk koşusu düzenlendi.

Tarihi Köprüsü'nden başlayıp Kahramanmaraş Kalesi'nde son bulan yarışmaya 220 koşucu ve 70 bisikletli yarışmacının yanı sıra 17 farklı ilden de sporcu katıldı.

Etkinlikte konuşan Kahramanmaraş Valisi , "Hepimiz için çok önem taşıyan bir zaman dilimini yaşıyoruz. Şehrimizin kurtuluşu Türk kurtuluş mücadelesinde çok önemli bir yere sahip. Şehrimizin kurtuluşunun tüm hemşehrilerimize kutlu olmasını diliyorum" dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ise, "Bundan tam 96 yıl önce kahraman ecdadımız büyük bir kahramanlık destanı yazdı. Bugünkü Cumhuriyetimizin kuruluşunda şehrimiz yapmış olduğu direnişiyle çok önemli bir rol oynadı. Bizim yaptığımız bu hareket tüm ülkeye yayılarak bugünkü Türkiye'mizin temeli atıldı. Biz de bugünün anısına küçük faaliyetleriyle ecdadımızı anıyoruz" ifadelerini kullandı.

12 kilometre uzunluğundaki parkurun ardından dereceye giren sporculara Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç tarafından ödülleri veridi. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler