Kahramanmaraş'ta Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Çağrısı
Haberler » Güncel » Kahramanmaraş'ta Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Çağrısı - Haber

Kahramanmaraş'ta Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Çağrısı

Kahramanmaraş'ta, Vali Mustafa Hakan Güvençer ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Fatih Mehmet Erkoç, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına destek istedi.

Kahramanmaraş'ta Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Çağrısı

'ta, Vali ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili , 'deki Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına destek istedi.

Vali Mustafa Hakan Güvençer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Büyükşehir Belediyesi ile Hayrat insani Yardım Derneği tarafından Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlatılan kampanya kapsamında yardımların toplandığı Ulucami yanındaki TIR'ın önünde basın açıklaması yaparak destek istedi.

Vali Mustafa Hakan Güvençer, kampanyaya destek verenlere teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Yapılması gereken, atılması gereken her adım konusunda Türkiye olarak yerine getiriyoruz. Bu bir insanı yardım, milletin gerçek büyüklüğü. Her şey aslında sizlerin yüreklerinde olup bitiyor. Sizlerin yüreklerinde kararlaştırılan yardım, zulme sessiz kalmama iradesi, bizler vasıtasıyla sahaya dökülüyor. Bizler sadece bir aracız. Sizden ne geliyorsa, organize bir güç olarak biz sahaya yansıtıyoruz. Bu manada da çok mutluyuz ki beslendiğimiz kaynak, milletin derin irfanı, şefkatli yüreği bizim aracılığımızla sadece iyiliği, güzelliği, doğruluğu iletiyor. Rabbim gücümüzü, kudretimizi arttırsın, yanımızda olsun. Bu güç, kudret yalnız ve yalnız hak için her türlü yanlışlığı düzeltmeye, dünyayı ve insan onurunu mahmur kılmayı bizlere nasip etsin."

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise, herkesin kampanyaya destek vermesini isteyerek, "Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin oradaki kardeşlerimize bir lojistik destek vermek amacıyla yaptığımız bu kampanyaya herkesin tuzu, biberi olması gerektiğine inanıyoruz" dedi. - Kahramanmaraş

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler