Kahramanmaraş'ta AK Parti İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Adayları İçin Temayül Yoklaması Yapılacak

Kahramanmaraş'ta AK Parti İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Adayları İçin Temayül Yoklaması Yapılacak

Kahramanmaraş'ta AK Parti'den İl ve İlçelerde Belediye Başkan Aday Adayı Olanlar İçin 4 Ocak'ta Temayül Yoklaması Yapılacak.

Kahramanmaraş'ta AK Parti İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Adayları İçin Temayül Yoklaması Yapılacak

Kahramanmaraş'ta AK Parti'den il ve ilçelerde belediye başkan aday adayı olanlar için 4 Ocak'ta temayül yoklaması yapılacak.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Kahramanmaraş'ta da AK Parti'den belediye başkan adayı gösterilecek isim merakla bekleniyor. Merkez belediye başkanlığı için şu an 10 aday adayı bulunurken, ilçelerde de aynı heyecan yaşanıyor.

Aday adayları için 4 Ocak'ta da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde temayül yoklaması yapılacak. Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya, merkeze bağlı beldeler ile diğer ilçe belde belediyeleri için ise teşkilat temayül yoklamasının 10 Ocak'ta yapılacağını ifade etti.

Yapılacak teşkilat temayül yoklamaları için İl Başkanlığı tarafından gerekli çalışmaların gerçekleştirileceğini ifade eden Sarıkaya, ilçe teşkilat yoklamasına bin 298 kişinin katılacağını duyurdu.

4 Ocak'ta yapılacka temayül yoklamasına görevli olarak Kahramanmaraş İl Sorumlusu Sivas Milletvekili Selami Uzun, Gaziantep Milletvekili Mahmut Durdu, Bursa Milletvekili Mehmet Ocakdan ve Karaman Milletvekili Lütfi Elvan katılacak.KADINLARA SİYASETE KATILIN ÇAĞRISIBasın toplantısında bir konuşma yapan AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Özlem Sarıfakıoğlu da, kadınlara siyasete katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

AK Parti'nin yaklaşan yerel seçimlerde kadın katılımını artırmak için yaklaşık bir yıldır düzenli olarak çalıştığını vurgulayan Sarıfakıoğlu, genel merkez öncülüğünde yapılan Siyaset Akademisi'nin de bunun en önemli göstergesi olduğunu söyledi.

Sarıfakıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz, teşkilatlarımız ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun tüm kadınlarını "Siyaset yerelde başlar." Sloganıyla yerel siyasette görünür olmaya davet ediyoruz." (CİHAN)