Kahramanmaraş'ta 5 Bin Kişiye Etli Pilav ve Ayran
Haberler » Güncel » Kahramanmaraş'ta 5 Bin Kişiye Etli Pilav ve Ayran - Haber

Kahramanmaraş'ta 5 Bin Kişiye Etli Pilav ve Ayran

Kahramanmaraş'ta 5 bin kişiye etli pilav ve ayran Mücahit YOLCU/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ta, Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin kişiye etli pilav ve ayran dağıtıldı.

Kahramanmaraş'ta 5 Bin Kişiye Etli Pilav ve Ayran

'ta 5 bin kişiye etli pilav ve ayran

Mücahit YOLCU/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ta, Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin kişiye etli pilav ve ayran dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ulu Cami bahçesinde 5 bin kişilik etli pilav ve ayran dağıtıldı. Kahramanmaraş Valisi ile Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından dağıtılan pilavdan almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Vali Mustafa Hakan Güvençer, nimeti ve mutluluğu paylaştıklarını belirterek, "Bu hak edilmiş, bedeli kanla ödenmiş zaferin mutluluğudur. Her şeye rağmen hayat devam ediyor. Tüm zorluklara rağmen bize bu zaferi kazandıranlar dipdiri ayakta. Bu ikram da hattı zatında bize lütfedilen nimetlere bir şükür ve bir paylaşma mesafesinde gelenekselleşmiş. Pilav yiyoruz ama yerken de aslında nimeti, mutluluğu paylaşıyoruz, şükür eda ediyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise kıt imkanlarla elde edilen zaferin önemli olduğunu ve asla unutulamayacağını ifade etti.

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler