Kahramanmaraş?ta 5 Bin Kişiye Aşure İkramı
Haberler » Güncel » Kahramanmaraş?ta 5 Bin Kişiye Aşure İkramı - Haber

Kahramanmaraş?ta 5 Bin Kişiye Aşure İkramı

Kahramanmaraş'ta 5 bin kişiye aşure ikramı KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle cuma namazı sonrasında 5 bin kişiye aşure ikram edildi.

Kahramanmaraş?ta 5 Bin Kişiye Aşure İkramı

'ta 5 bin kişiye aşure ikramı

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle cuma namazı sonrasında 5 bin kişiye aşure ikram edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Muharrem nedeniyle kazanlarda 5 bin kişilik aşure hazırlattı. Hazırlanan aşureler, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Büyükşehir Belediye Başkanı 'un da katılımıyla Ulu Cami önünde kurulan stantta uzun kuyruklar oluşturanlara dağıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, birlik ve beraberlik temennisinde bulunarak, "Muharrem ayı çok önemli olayların yaşandığı bir ay. Bugün dolayısıyla 5 bin kişiye aşure ikramında bulunduk. Bu ay münasebetiyle birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyoruz. Tarihte yaşanan olayın acı olayın bir tekerrür etmemesini, tüm kardeşlerimizin, tüm Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde, huzur içerisinde yaşamasını temenni ediyoruz" dedi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler