Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta Sema Gösterisi

Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta Sema Gösterisi

Kahramanmaraş'ta Lale Eğitim Barış ve Kültür Derneği (Lale-der) Tarafından Düzenlenen Hz. Mevlana'nın Vuslat Gecesi ve Sema Gösterisi Büyük İlgi Gördü.

Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta Sema Gösterisi

Kahramanmaraş'ta Lale Eğitim Barış ve Kültür Derneği (Lale-Der) tarafından düzenlenen Hz. Mevlana'nın Vuslat Gecesi ve Sema Gösterisi büyük ilgi gördü.

Batıpark Spor Salonu'nda düzenlenen gece, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Lale-Der Başkanı Zeynep Arıkan bir konuşma yaptı. Arıkan, milleti ayakta tutan en önemli unsurun milli ve manevi değerler olduğunu söyledi. Arıkan, "Sevgi, saygı ve fedakarlığın geliştirilmesinde toplum hayatımızın ahenkli ve sağlam bir şekilde devam ettirilmesinde, gençlerin ve çocukların yetiştirilmesinde manevi değerlerimizin ve milli kültürümüzün katkısı büyüktür" dedi.

Konuşmaların ardından Konya'dan gelen Mevleni Kültür Derneği üyeleri sema gösterisi sundu. Yaklaşık 3 saat süren sema gösterisini yaklaşık 2 bin kişi izledi. Geceye Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı ve dernek üyeleriyle vatandaşlar katıldı.

Kaynak: İHA