Kahramanmaraş Engelli Vatandaşlara Akülü ve Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni
Haberler » Yerel » Kahramanmaraş Engelli Vatandaşlara Akülü ve Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni - Haberler

Kahramanmaraş Engelli Vatandaşlara Akülü ve Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, engelli vatandaşlara yönelik akülü ve tekerlekli sandalye dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, en büyük engelin vicdanda olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Engelli Vatandaşlara Akülü ve Tekerlekli Sandalye Dağıtım Töreni

Büyükşehir Belediye Başkanı , engelli vatandaşlara yönelik akülü ve tekerlekli sandalye dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, en büyük engelin vicdanda olduğunu söyledi.


Başkan Erkoç, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü'nce engelli vatandaşlara yönelik akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımında yaptığı konuşmada, herkesin bir gün engelli olabileceğini ifade ederek esas engelin vicdanlarda olduğunu söyledi. Erkoç, "Sosyal belediyeciliğin sorumluluğunu yerine getirme gayreti içerisinde halkımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz. İl genelinde 1 milyon 100 bin insana hizmet götürme gayreti içerisindeyiz. Engelli kardeşlerimize daha iyi hizmet verebilmek ve engelsiz bir Kahramanmaraş için çalışmalarımız devam ediyor. Toplu taşıma sisteminde gerçekleştirdiğimiz değişiklikle bütün toplu taşıma araçlarımızı engelli kardeşlerimizin kullanabileceği modern araçlarla değiştirdik. Engelli kardeşlerimizin yüzde 100 kullanabileceği otobüslerimizi hizmete sunduk. Aslına bakarsanız hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın ne olacağımız, başımıza ne gibi kazalar geleceği belli olmadığı için Maazallah yarın biz de engelli olabiliriz. Engelli kardeşlerimizi kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmeleri adına çalışmalarımız devam ediyor. Engelli kardeşlerimize akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımımız devam edecek" dedi.


Ardından Başkan Erkoç ile AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir birlikte 5 adet akülü sandalye ile 50 adet tekerlekli sandalyeyi hak sahiplerine dağıttı.


Akülü ve tekerlekli sandalyeye kavuşan vatandaşlar ise, "Allah Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç'tan ve emeği geçen herkesten razı olsun. Artık biz de kimseye ihtiyaç duymadan kendi ihtiyaçlarımızı giderebilecek duruma geldik. Sevinçliyiz, mutluyuz" diye konuştu. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler