Kahramanmaraş: DYP Lideri Ağar Kahramanmaraş'ta...(3)

Kahramanmaraş: DYP Lideri Ağar Kahramanmaraş'ta...(3)

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye'nin Silahların Konuşmadığı Bir Ülke Olacağını Belirterek, Silahın Sadece Asker ve Polisin Elinde Olacağını Söyledi.

Kahramanmaraş: DYP Lideri Ağar Kahramanmaraş'ta...(3)

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye'nin silahların konuşmadığı bir ülke olacağını belirterek, silahın sadece asker ve polisin elinde olacağını söyledi.

Ağar, Kahramanmaraş'ta partisinin Belli Otel'de verdiği iftar yemeğine katıldı. İftar sonrası partililere seslenen Ağar, hükümeti eleştirdi. "Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu problemler olagelmiştir ve bundan sonra da olacaktır" diyen Ağar, "Ama Türkiye hiçbir zaman bugün olduğu kadar kötü yönetilmemiştir. Bir tek bir dönem çok az koalisyon ortaklıkları zamanında aşırı anlaşmazlıklar nedeniyle milletin yaka silktiği dönemler olmuştur. Bugün gelinen noktada halkın çok büyük yetki vererek, güç vererek iktidar yaptığı bir yapının neler yaptığını hep birlikte görüyoruz. Milletimizi dışarıya boyun eğdiren iradeyi kabul edebilmesi mümkün değildir" dedi.

Türkiye'nin dış politikadaki kararlarının Brüksel'e ya da Washington'a teslim ederek yürütülemeyeceğine işaret eden Ağar, "Türkiye'nin en önemli meselesi Güneydoğu'da sırt üstü yatıp 4 yıl sonra olaylar geliştiğinde paniğe kapılan bu hükümet burada da çareyi koordinatörlük adı altında dışa ihale etmekte bulmuştur. Bu dönemlerde dışarıdan Türkiye'ye karşı yönetilecek bütün hesapları bozmanın tek adresi Mehmet Ağar'dır, DYP'dir" diye konuştu.

Kendisini eleştiren siyasi parti liderlerine de üstü kapalı göndermeler yapan Mehmet Ağar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Söylediklerimizi anlamayan, anlamak istemeyen, işine öyle gelen bazı siyasi parti liderleri meselenin daha farkında değildirler. Türkiye'de hangi mesele üzerinden siyaset yapılır, hangisinin üzerinden yapılmazın hesabını yapmaktan fevkalade uzaktırlar. Oturup Ankara'larda İstanbul'larda ahkam kesmek değil kuş uçmaz kervan kesmez yerlerde yüreği yanan anaların babaların derdini dinlemeyen adamın bu ülkede siyaset yapmaya ne hakkı vardır? Türkiye silahların konuşmadığı bir ülke olacaktır. Türkiye'de silah sadece asker ve polisin elinde olacaktır. Bunun dışında herkes bunun uzağında kalmak zorundadır. Türkiye'de bunu sağlayacak siyasetin sahibi millettir. Ama elinde silahla bu ülkeni başına bir şey geçirelim bela yaratırım diye düşünen varsa onun karşılığı bellidir. Şehirde polis, kırda jandarma asker vardır. Hiç kimse eline 3-5 silah alıp bu ülkenin dirliğini birliğini bozamayacağını görmüştür."

Kaynak: İHA