Kahramanmaraş - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'a Gelecek

Kahramanmaraş - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'a Gelecek

13.02.2017 20:09 | Son Güncelleme: 13.02.2017 20:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'a gelecekCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan tarihinin açıklanmasının ardından referandumla ilgili miting yapmak üzere 17 Şubat Cuma günü Kahramanmaraş'ta miting yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'a gelecek

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan tarihinin açıklanmasının ardından referandumla ilgili miting yapmak üzere 17 Şubat Cuma günü Kahramanmaraş'ta miting yapacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, referandumun partiler üstü bir konu olduğunu belirterek her partiden Kahramanmaraşlıyı cuma günkü mitinge davet etti.

Başkan Fatih Mehmet Erkoç, cuma günü saat 14.00'de Müftülük Meydanı'nda halk hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kente gelişiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Belediyede; Ak Parti milletvekilleri Celalettin Güvenç ve İmran Kılıç ile ilçe belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda Başkan Erkoç, vatandaşları mitinge davet etti. Erkoç, şunları söyledi:

"Referandum tarihinin açıklanmasından sonra ilk ziyaretini Kahramanmaraş'a yapacak. Sayın Cumhurbaşkanımız burada hem toplu açılış yapacak, hem de halkımıza hitap edecek. Bu vesileyle tüm halkımızı cuma günü öğleden sonra Müftülük Meydanı'na davet ediyoruz. 16 Nisan tarihi çok önemli tarih. Kahramanmaraş halkı 97 yıl önce bu ülkenin istikbali için nasıl kahramanca durmuşsa, bu ülkenin istikrara kavuşması, Türkiye'nin güçlenmesi için Kahraman ecdadın torunları da hep kahramanca davranmışlardır. 16 Nisan'da da inşallah Kahramanmaraş aynı tavrı gösterecektir ve biz inanıyoruz ki Türkiye genelinde evetlerde Kahramanmaraş'ın yine birinci olacağı inancındayız."

Erkoç ayrıca, referandumun parti meselesi olmadığını ifade ederek, "16 Nisan'daki bu halk oylamasıyla halkımız yeni bir anayasa yapıyor. Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız '367 ile de geçse biz bunu referanduma götüreceğiz' diye açıklama yapmıştı. Halk, kendi anayasasını kendisi yapacak ve halkın önüne geldi. mitinge herkesi davet ediyoruz. Tüm parti tabanlarını, 1 milyon 111 bin Kahramanmaraşlı hemşerimiz var her bir vatandaşımızı meydana bekliyoruz. Bu, partiler üstü, partiler ötesi bir duruştur" diye konuştu.

Kahramanmaraş - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'a Gelecek
Kahramanmaraş - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'a Gelecek
Kahramanmaraş - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'a Gelecek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title