Kağızmanda Fırtına, Evlerin Çatısını Uçurdu

Kağızmanda Fırtına, Evlerin Çatısını Uçurdu

Kars'ın Kağızman İlçesi Altıngedik köyünde fırtına nedeniyle birçok ev ve ahırın çatısı uçarken, ağaçlar kökünden devrildi.

Kağızmanda Fırtına, Evlerin Çatısını Uçurdu

Kars'ın Kağızman İlçesi Altıngedik köyünde fırtına nedeniyle birçok ev ve ahırın çatısı uçarken, ağaçlar kökünden devrildi. Fırtınanın etkisiyle köye elektrik verilemiyor.

Kağızman-Erzurum karayolu üzerindeki Altıngedik köyünde bugün akşam 18.30 sıralarında çıkan ve hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle ev ve ahırların çatısı uçtu. Meyve ağaçlarını kökünden söken fırtına, onlarca kavak ağacını devirdi. Fırtına sonucu elektrik tellerinin kopması sebebiyle 50 haneli Altıngedik köyüne elektrik verilemiyor.

Fırtınaya tanık olan Muhtar Cesim Pusa, köyde zararın büyük olduğunu belirterek, "Tek tesellimiz can kaybımızın olmayışı. Akşam sıralarında köyümüz üzerinde aniden bir karartı oldu. Ne olduğunu anlayamadık. Karartıyla birlikte şiddetli yağmur başladı. Can kaybımız şükür olmadı. Fırtınanın etkisini yitirmesiyle dışarı çıktığımızda korkunç manzarayla karşılaştık. Çatılar ve ağaçlar yerlerde, elektrik telleri kopuk. İlk tespitlere göre 7 evin çatısı uçmuş. Yarın gündüz gözüyle zararın boyutunu daha iyi fark edeceğiz" dedi. - Kars/ Kağızman

Kaynak: DHA