Kağızman-Karakurt Yolu Ulaşıma Açıldı

Kağızman-Karakurt Yolu Ulaşıma Açıldı

Kars'ta terör olaylarına karşı güvenlik önlemleri kapsamında 1 Ağustos'ta ulaşıma kapatılan Kağızman-Karakurt karayolu ulaşıma açıldı.

Kağızman-Karakurt Yolu Ulaşıma Açıldı

Kars'ta terör olaylarına karşı güvenlik önlemleri kapsamında 1 Ağustos'ta ulaşıma kapatılan Kağızman-Karakurt karayolu ulaşıma açıldı. 

Alınan bilgiye göre, terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiği yol kesme, araç yakma, gasp, tehdit ve silahlı saldırılarını önlemek amacıyla Kars Valiliği tarafından 1 Ağustos'ta alınan kararla ulaşıma kapatılan Kağızman-Karakurt karayolunda güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla yol güvenliği yeniden sağlandı. 

Kağızman ile Iğdır ve Erzurum arasındaki ulaşımda da kullanılan karayolunda akşam saatlerinden itibaren araç geçişine izin verilmeye başlandı. 

PKK mensuplarının yol kesme ve araç yakma gibi terör eylemleri gerçekleştirdiği Kağızman-Karakurt arasındaki 64 kilometrelik karayolu, Kars Valiliğinin aldığı kararla 1 Ağustos'tan itibaren güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatılmış ve bölgede terör örgütü unsurlarına karşı operasyonlar başlatılmıştı.

Kaynak: AA