Kağıthane'de Saadet Partililer'le Ak Partililer Arasında Afiş Gerginliği

Kağıthane'de Saadet Partililer'le Ak Partililer Arasında Afiş Gerginliği

Kağıthane'de Sadabat Viyadüğü'ne Asılı Olan Saadet Partisi (Sp) Afişinin Belediye Görevlileri Tarafından İndirilmesi Nedeniyle Sp'lilerle Ak Partililer Arasında Gerginlik Yaşandı. İki Grup Arasında Yaşanan Sözlü Tartışmaların Ardından Olay Büyümeden Sona Erdi.

Kağıthane'de Saadet Partililer'le Ak Partililer Arasında Afiş Gerginliği
14.03.2009 01:40 | Son Güncelleme: 14.03.2009 01:40

Kağıthane'de Sadabat Viyadüğü'ne asılı olan Saadet Partisi (SP) afişinin belediye görevlileri tarafından indirilmesi nedeniyle SP'lilerle AK Partililer arasında gerginlik yaşandı. İki grup arasında yaşanan sözlü tartışmaların ardından olay büyümeden sona erdi.

Kağıthane'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılacak olan tünel açılışı öncesinde gerginlik yaşandı. SP'nin Sadabat Viyadüğü'ne asılı olan afişin Kağıthane Belediyesi görevlileri tarafından kesilerek indirilmesi, gerginliğe neden oldu. Viyadük altında toplanan Saadet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bir grup, afişlerinin belediyenin resmi aracıyla toplatıldığını ileri sürerek tepki gösterdi. SP Kağıthane İlçe Başkanı Halit Özgür Atak, mahalle aralarında ve yollardaki AK Parti haricindeki diğer parti afişlerinin AK Partili belediye görevlileri tarafından toplatıldığını iddia etti. Başbakan'ın katılacağı tünel açılışı nedeniyle böyle bir uygulama yapıldığını öne süren Atak, vatandaşların AK Parti'ye sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi. SP Kağıthane Belediye Başkan Adayı Celal Çoban da partililere seslenerek olayların büyümeden sonlandırılmasını istedi. Çoban'ın çağrısı üzerine araçlarına binen partililer, Kağıthane'ye doğru hareket etti. Biraz ileride araçlarından inen SP'liler ile AK Partililer arasında afiş indirme tartışmaları yaşandı. Kısa süre yaşanan arbedenin ardından olay yerine gelen polis ekipleri, grubun dağılmasını istedi. İki grup arasında yaşanan tartışma büyümeden sona erdi.

AK Parti İl Meclis Üyesi Fatih Mutlu ise Yüksek Seçim Kurulu'nun viyadük ve otoyollarda seçim afişlerinin asılamayacağı yönünde kararı bulunduğunu ve afişlerin bu yüzden indirildiğini savundu. Mutlu, afişleri toplamanın belediyenin görevi olduğunu, Kağıthane Belediyesi'nin de AK Partili olması nedeniyle olayın yanlış anlaşıldığını söyledi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Kağıthane'de Saadet Partililer'le Ak Partililer Arasında Afiş Gerginliği - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 10:34:13. #1.15#
title