Kağıthane'de Çocukların Yüzme Yarışı Ölümle Bitti

Kağıthane'de Çocukların Yüzme Yarışı Ölümle Bitti

Yüzme Yarışı Yapmak Amacıyla Kağıthane'de Bir Dereye Giren 3 Çocuktan Biri Boğulurak Hayatını Kaybetti.

Kağıthane'de Çocukların Yüzme Yarışı Ölümle Bitti

Yüzme yarışı yapmak amacıyla Kağıthane'de bir dereye giren 3 çocuktan biri boğulurak hayatını kaybetti.

Olay, Kağıthane Belediyesi önünden geçen derede saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği henüz belirlenmeyen 8-10 yaşlarındaki bir erkek çocuğu, 2 arkadaşıyla yarışarak derenin karşısına geçmek istedi. Girdikleri derede yorgun düşen çocuklardan biri boğularak hayatını kaybetti. Yanındaki arkadaşları ise olayın şoku üzerine korkarak kaçtı ve kayıplara karıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, çocuğun cesedini kıyaya çıkardı. Çevreden olayı görüp gelen bazı

aileler de boğularak hayatını kaybeden çocuğun yakınları olma ihtimaliyle kıyıda cesedi teşhis çalışmasına katıldı. Ölen çocuğu tanıyan çıkmadı. Görgü tanığı bir kadın ise olayı şöyle anlattı:

"Çocukların üçü dere kenarında geziyordu. Üçü de dereye atladılar. Sanırım derin olmadığını zannetiler. Kendi çocuklarım sanarak, koşarak derenin kenarına gittim. Çocukların ikisi kendini kurtardı ancak diğer çocuk derenin sularında dalıp dalıp çıkmaya başladı. Kurtarmak istedim ancak yetişemedim. Ablam da benim gitmeme müsade etmedi. 'Su seni de çeker, boğulursun' diye. Çocuğu kurtaramadık. İtfaiye ve belediye ekipleri gelerek çocuğu çıkardı ancak çocuk ölmüştü."

Polis, kimliğini tesbit edemediği çocuğun cesedini ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırdı. Bir çocuğun boğularak öldüğü dereye daha önce serinlemek için giren çocuklar ise, "Biz her zaman burada yüzüyoruz. Bir şey olmuyor" dedi. Olay yerinde bulunan zabıta ekipleri, çocukları bir daha dereye girmemeleri konusunda uyardı. Olay yeri inceleme ekipleri de dere etrafında geniş çaplı bir araştırma başlatırken, dere suyundan örnek alındı.

Derede boğularak ölen çocuğun kimliğini tespit etme çalışması devam ederken, çocuğun ailesine ulaşılamadığı kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(AU-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA