Kağıthane'de 3 Aylık Bebeği Ölen Aile Gözaltına Alındı

Kağıthane'de 3 Aylık Bebeği Ölen Aile Gözaltına Alındı

Kağıthane Hamidiye Mahallesi Sağlık Ocağı'na Ölü Olarak Getirilen 3 Aylık Bebeğin Vücudunda Morlukların Görüldüğü İddiasıyla Anne-baba Gözaltına Alındı.

Kağıthane'de 3 Aylık Bebeği Ölen Aile Gözaltına Alındı

Kağıthane Hamidiye Mahallesi Sağlık Ocağı'na ölü olarak getirilen 3 aylık bebeğin vücudunda morlukların görüldüğü iddiasıyla anne-baba gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, saat 17.00 sıralarında Hamidiye Mahallesi'nde bulunan Hamidiye Sağlık Ocağı Tabipliği'ne hastalandığı gerekçesiyle annesi tarafından 3 aylık bir bebek getirildi. Annesinin, nefes almakta güçlük çektiğini söylemesi üzerine muayenesine başlanan bebeğin kısa süre önce hayatını kaybettiği belirlendi. Bebeğin vücudunun bir kısmında morluk olduğunu fark eden sağlık ocağı personeli, durumu polise haber verdi. Polis ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere Kağıthane Sanayi Polis Merkezi'ne götürülen anne M.Y. ile baba A.Y., verdikleri ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Bebeğin cesedi, yakınları tarafından sağlık ocağından alınarak Kağıthane Belediyesi'ne ait ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Bebeğin cesedinin ambulansa konulduğu sırada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamidiye Mahallesi Muhtarı Vehbi Kaya, "Çocuk rahatsızlanmış. Sağlık ocağına getirdiklerinde nefes almıyormuş. Bebeğin ölümünden şüphelenildiği için anne babası karakola götürüldü. Ceset ise adli tıpa götürüldü. Gerçek, savcının vereceği kararla ortaya çıkacak.

Morluk filan olduğu gibi şeyler diyorlar ama bilmiyorum. Belediye doktoru gelip gördü ve raporunu hazırladı. Herhalde bir şüphe, ihmal var gibi görünüyor ama savcının kararına bakacağız artık" diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlattı.

(MH-CİN-NÇ-Y)