Kafasındaki Oku Çıkartan Doktora Teşekkür Ziyareti

Kafasındaki Oku Çıkartan Doktora Teşekkür Ziyareti

Bir Sene Önce Kastamonu'nun Küre İlçesinde Düzenlenen İzci Kampında Kafasına Ok Saplanan Genç, Geçirdiği Kazanın Yıldönümünde Kendisini Hayata Döndüren Doktorunu Ailesiyle Birlikte Ziyaret Etti.

Kafasındaki Oku Çıkartan Doktora Teşekkür Ziyareti

Bir sene önce Kastamonu'nun Küre ilçesinde düzenlenen izci kampında kafasına ok saplanan genç, geçirdiği kazanın yıldönümünde kendisini hayata döndüren doktorunu ailesiyle birlikte ziyaret etti.

Serhat Ergin, bir yıl önce kamp alanındaki ok atışları sırasında bir arkadaşının attığı okun hedefi olmuş ve kafasına saplanan okla kaldırıldığı Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'nde beyin cerrahı Opr. Dr. Şahin Tanrıkulu tarafından ameliyata alınmıştı. Alınan bilgiye göre, Dr. Tanrıkulu'nun gerçekleştirdiği başarılı operasyonla çocuklarının hayata dönmüş olmasının mutluluğunu yaşayan baba Serdar ve anne Melek Ergin, bir yıl boyunca doktorlarıyla irtibatı kesmedi. Kazanın birinci yıldönümünde

Kastamonu'ya gelen Ergin ailesi, Dr. Şahin Tanrıkulu'nu ziyaret ederek Kışla Parkı'nda kendisiyle sohbet etti. Genç hastasının kendisini ziyarete gelmesinden büyük keyif aldığını belirten Tanrıkulu, meslek yaşamındaki en güzel anı yaşadığını, bir doktorun hastası tarafından unutulmadığını bilmesinin mükemmel bir duygu olduğunu söyledi.

Genç Serhat ise, sağlığına kavuştuktan sonra doktorunu telefona sürekli aradığını, bugünleri ona borçlu olduğunu bildiğini ifade etti. Derslerinin çok iyi olduğunu, sınıfını da takdirle geçtiğini belirten Serhat Ergin, "Gerek ben ve gerekse annem-babam Kastamonu'yu çok sevdik. Burada dostlarımız da var. Eylül ayında tekrar geleceğiz. Doktorumu unutmam mümkün değil" dedi.

(MK-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA