Kadroda Sağlam 17 Kişi Kaldı

Fatih Terim Yaptığı Basın Toplantısında Hırvatistan Maçı ve Futbolcuların Durumları Hakkında Bilgi Verdi.

Kadroda Sağlam 17 Kişi Kaldı

Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finali'nde yarın Hırvatistan ile karşılaşacak olan (A) Milli Futbol Takımı'nda, teknik direktör Fatih Terim, bir ilke adlarını yazdırarak, yarı finale çıkmak istediklerini söyledi.

Terim, maçın oynanacağı Ernst Happel Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türk Milli Takımı'nın 8 yıl aradan sonra tarihinde 2. kez çeyrek finale kaldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Bu başarımızın devamı olarak bir ilki başarıp, yarı finale adımızı yazdırmak istiyoruz. Bu nedenle de tüm milletimizin ve burada bulunan gazetecilerin pozitif enerjisine ihtiyacımız var. Medya ile kavgam varmış gibi yansıtılıyor. Ben işini iyi yapan her medya mensubu ve haber emekçisine saygı duyuyorum. Eleştirilerin de bu işin bir parçası olduğunu biliyorum. Benim sorunum annelerin arkasına saklanıp da faullü yumruk atanlarla ve yalan haberle.''

Fatih Terim, Türk halkından silah atarak sevinmeyi bırakmalarını da istedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim, sakat futbolcuların sayısının her geçen gün artığını ifade ederek, ''Servet'i de bugün buradaki üniversite hastanesine gönderdik ve bu futbolcumuzun çeyrek finalde kesinlikle oynayamayacağını, yarı finalde de oynama ihtimalinin az olduğunu öğrendik. Ancak bizim bir felsefemiz vardı baştan beri. Kalan oyuncularımızla yolumuza devam etmek. Çünkü biz bu çocuklara güvendik ve yola çıktık. Sakatlanarak geri gönderdiğimiz oyuncuların yerine de oyuncu çağırmayacağımı söylemiştim. Bu felsefemizi hala sürdürüyoruz. Bugünkü idmanı da 17 futbolcumuzla yapacağız. Buraya seçilen 23 futbolcu bir diğerinin yerine rahatça görev yapacaktır. Demek ki felsefemiz devam ediyor'' diye konuştu.

Terim, bu akşamdan itibaren çok ciddi anlamda bir mücadelenin eşiğinde olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Bu akşam bizim için yüz yıl savaşları başlıyor. Belki 90 dakika, belki 120 dakika, belki de penaltılarla sonuca gideceğiz. Bunların hepsine hazırlıklı olacağız. Biz hep geriden geldik, Hırvatlar daha hiç geriden gelmedi ve mağlup olmadı. Umarım onlara bu duyguyu geride kalma ve mağlup olma duygusunu yaşatırız. Maça galibiyetle başlayan biz oluruz.''