HABER: Kadir Şeker, kendisine "katil" denilmesine üzüldüğünü dile getirdi

Kadir Şeker, kendisine "katil" denilmesine üzüldüğünü dile getirdi

14 Şubat 2020 09:22

Konya'da sevgilisi Özgür Duran tarafından darp edilen Ayşe D.'yi kurtarmak isterken Özgür Duran'la çıkan tartışma sonucunda Duran'ı bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in ailesi Şeker'i cezaevinde ziyaret etti. Genç adam, kamuoyunda kendisi hakkında "Katil oldu" ifadesinin kullanılmasından rahatsız olduğunu söyledi.


YORUMLAR (74)
 • ÖZBAY:
  Suçlusun be adam cezanı çekeceksin niye araya girdin belki kızın suçu vardı yurum yapanlara da görmediğiniz olay adamı haklı diyemesenız
 • ABDİ:
  en iyi sonucu allah kaderine yazmıştır. hakkında hayırlısı olur inşallah . Bu çocuğun sınavıda bu demekki belki mükafatını öteki dünyada alır. Ötekide belki şuan öteki dünyada mükafatlandırılıyordur cehennem ızdırabıyla.
 • KADİR:
  Fesatlik yapmayin adelet mulkun temelidir..bide bu ulkede savci hakimleri var..onlar bu isleri senden benden daha iyi biliyorlar..adelet yerini bulacaktir..
 • RÜMEYSA:
  Evet canı Allah verir Allah alır. Ama o maktülün vadesi orda bitmiş . Kul azmadıkça Allah bela vermezmiş bir kadınla tartışmak ne demek bunu açıklayın o zaman kendinden guç olarak zayıf kadınla tartışmak güç gısterisi yapmak ne demek hani dini boyunu konuşuyoruz ya Peygamber efendimiz kadınlar size Allahın emnaetidir diyor. Niye emnate sahip çıkılmıyor özgecanlar emine bulutlar daha birçok kişj bu şekilde gitti. Bence idam verilmeli. Tek şanssızlıkları böyle gence rastlamamış olmalarıydı.
 • BÖYLE ADAMLAR LAZIM:
  Bu konuda bile ikiye bılünmek çok saçma. Bir kadını kurtaran gence katil denilmesi gibi. Herkes kadın cinayeti şöyle böyle diye konuşur ama iş o andaki cinayeti engellemeye gelince engelleyen kişi katil olur. YOK bıyle düşünce gencecik bir çocuk kimsenin yapmadığı yapamayacağı bir hareket yapıyorbinsan hayatı kurtarırken kazayla öldürüyor kahraman değil de ne ??? Ya da şunu sormalıyım bu genc kavgayı ayırırken öldürülseydi kahramanınız kimdi maktülmüydü. ??
 • KAHRAMANLIK MI:
  Bana denk geldi... Kadının sesi apartmanı inletiyor korkusu acısı adam cinnet geçirmiş elinde silahta var ... Ben buna rağmen silahsız bıcaksız araya girerek kafama silahın kabzesini yiyerek 2 saat dil dökerek ayırdım sonrasında ikiside barıştı bu sefer 3 saat ağladılar mutlu şekilde sarıldılar özür dilediler vss... 5 seneye yakın oldu... adam kadını da yada benide öldürebilirdi şimdi bu öğrencinin yaptığı düpe düz katilliktir sakın kimse bunları kahraman göstermesin yoksa ülke zaten fitil gibi fitili ateşlemiş olursunuz herkes cezasını çekmeli iyi yada kötü canı Allah verir Allah alır.
 • KAHRAMANLIK MI:
  Acil ve şiddetli şekilde cezasını çekmeli, bu vahim düşüncelerden sürat ile kaçınılmalı.
 • OSMANLİ:
  Tabiki insanı öldürene katıl derler kadinayardim güzelde bıçaklayıp öldüren katildir asla kahraman deyildir
 • KUZEY:
  23 cm bıçak taşıyor, birini öldürüyor sonra evine gidip rahat rahat pijamalarını giyip yatıyor. bugün bu katil kadir şeker''i savunanlar akşam yatağınızda rahat nasıl yatacaksınız? 23 cm bıçakla meyve mi soyacak bu adam?
 • MUSTAFA:
  hala daha kazık kadar adama cocuk diyenlere acıyorum adam insan öldürdü insan öldürene katil hayvan kesene de kasap denir başka bişi dememiz gerek yoksa adam katil yani kalbine saplamış bıcagı.
 • BİRSEN:
  Tüm yorumları üşenmedim okudum hayretler içerisinde hemde siz kaza nedir bilirmisiniz yanlışlıkla demek nedir biliyormusunuz hayır çocuk bir kadını kurtarmak için olaya dalıyor kazaylada ölümle sonuçlanıyor ya başka kadın cinayetlerinde kızıyorsunuz bir tane adam yokmuydu biri yardım edemedimi diye siz önce ne istediğinize bir karar verin iyilermi kurtulsun kötülermi
 • BİRSEN:
  ama ölen kişi pek adama benzemiyor çaktınmı ince ayrıntıyı eruhlu
 • SEMA:
  Vah vah ulan medya katili kahraman ilan eden medya kendine katil denmesine üzülüyormuş vah vah vah karışmasaydın birader karışmasaydın
 • BİRSEN:
  Umarım bir gün başına gelmez böyle şeyler de sonra ağlamazsın vay efendim biri bile kurtarmadı diye
 • HOŞBAŞ:
  Bence karışmamalıydı polise haber vermesi lazımdı yada bıçak kullanmamalıydı yumruklarıyla saldırması lazımdı
 • HAKİ:
  Birsey ögrendik her kavga edene karisma. Once kavga edenler 2 saat sonra birbirlerini yaliyorlar. Olan 3. Sahislara oluyor. Avrupada hemen polis aranir polislik yapilmaz.
 • MUHTEREM:
  Olan olmuş ölen ölmüş fazla uğraşmamak bilmeden konuşmamak yaralamamak lazım birinin 18 dosyası var diye ölümü hak sayanlar gerçek katillerdir ölü Allah ın dır fazla konuşulmaz hesabı Yaradandadır boş konuşup kötü katil kişiliğinizi deşifre ediyorsunuz diğer taraftan öldürende öldürmüş cici değil kahramanlaştırmaya çalışanlar bir sonraki benzer cinayetlerin gerçek katilleri gerçek azmettiriceleri adaylarıdır devletin adaletide internetteki yorumlara dalıp gerçekten uzaklaşmazda adalet ne ise onu tayin ederse iyi olur
 • ASA:
  katili melek yapan toplum olduk allhın verdiği bir canı almış bunlarda iman ve merhamet kalmamış iki ayaklılar
 • KATİL, CANİ KADİR ŞEKER!:
  Katil değil, cani! Cebinde bıçakla gez! Cinayet işle sonra cicilik edebiyatı yap!
 • SÜMBÜLLÜ:
  Ne hale geldik KATİL katil denmesine üzülüyormuş. Katil İnsanı diyelim o zaman mesela iş insanı bilim insanı gibi normal olsun he işgüzar Kadir?
 • ANGARALI:
  BU ADAM SERBEST BIRAKILIRSA ŞEYTANA UYAN KADINLAR SEVGİLİSİ İLE PLAN YAPAR KOÇASINI BU YOLLA ORTADAN KALDIRIR 2 TANE DE PARALI YALANCI ŞAHİT TUTAR OLAY TAMAM BU KADİR MASUM İSE NİYE ÜZERİNDE BIÇAK TAŞIYOR SUÇA MEYİLLİ İYİ NİYETLİ OLSA KALBİNE SAPLAMAZ MERHAMETLİ BİR İNSAN CANA KIYAMAZ
 • ABUZER BAKLAVA:
  TDK da katil kelimesinin karşılığı: 1. (isim) İnsan öldüren kimse. Cani. 2. (sıfat) Öldürücü, ölüme neden olan.
 • ADALET..:
  Birini oldurdun ne denmesini bekliyirsun kahramanmi ilan edelim.. maktulun sevgilisi uzgun ailesi uzgun madem suc makinasi cani yanan insanlar var senin kurtarmaya gittigin kadin bile sucluyor... Sen kahramanim mi diyeceksin... Kavga ayurmak kadini korumak icin gittin neden bicagi el kol bacak ve karin varken kalbine sapladin... Kalbe girecek kadar kaliteli meyve bicagini nerden buldun... Sen sokakta serseri olmus cebine falcata bicak koymussun sonrada kadina yardim. adalet iyi arastirsin altindan neler cikar belkide..
 • OLUM BAK GİT:
  bir insanın canını alabiliyorsan devamınıda yapabilirsin katil katildir suçu ne sebeple işlediğinin bir önemi yok. adı üstünde suç . Kaldıki bir öğrencinin cebinde bıçağın işi nedir. caydırmak isteyen bacağa saplar kola saplar ne bilim gidip kalbine saplamaz. cehalet herzaman insanı üzer . . . .
 • OLUM BAK GİT:
  @KADER MAHKUMU nefsi müdafanın anlamını bildiğinden şüpheliyim. burda nefsi müdafa kapsamında olan öldürülen şahısmı yoksa olayla hiç alakası olmayan dışardan cebinde bıçakla gelen şahısmı. Niyet yardımcı olmak olabilir ama sonuç bir cinayet buda suçtur. Günah yada sevap tartışmıyoruz . işin duygusal boyutu ile adli boyutu tamamen farklı bir durum doğru söylediğin tek bir şeye katılıyorum Allah kimseye yaşatmasın. . .
 • AE#:
  Nefsi müdafa diye bir şey var, Bıçağı yanında taşıyıp taşımadığını bilmiyorum. Yalnız İstanbulun büyük bir platform olduğunu herkes biliyor ve burada akşam sabah öğlen hiç fark etmiyor, kadın tacizleri, balicilerin saldırısı, gaspçılar, kapkaç gibi bir sürü suçun yüksek oranlı olduğu bi il. Bu sebepten dolayı aranızda yanınızda hiç bıçak taşımadan hayatına devam eden birini düşünmüyorum. Katil damgasına gelince Dinimiz bile müsadee ediyorken, mazlumun yanında olmayı siz kimseyi yargılayamazsınız
 • KADER MAHKUMU:
  kuş türlerinden arkadaşım ; nefsi müdafaa vardır , eğer biri senin canına kast ediyorsa , bnde öldürürüm Allah katında da mübahtır , yani yapılmasında bir günah yada sevap işlenmez. Nefsii müdafaa belki araştırır öğrenirsin , Allah inş başına vermez , verirse eğer anlarsın ne demek istediğimi.
 • DANA:
  cezaevinin havası iyi gelir çıkınca kaldığı yerden devam eder tipine aldanıyor insanlar
 • RACO:
  nur sen bu yorumlardan etkilenme kavga eden birini görünce cebinden bıçağı çıkar birisini öldür böylece kavgayı ayırmış vatandaşlık görevini yapmış olursun:)))
 • NUR:
  Ordaymis gibi konusanlara ayar oluyorum karsidaki adam kac tane suc u var o kadini oldurmus olsaydi kadin cinayeti diye konusulurdu, simdi bu cocuk cebimde bicak tasiyor diye mi katil oluyor yada suclu oluyor ? boyle konusup verdiginiz ornek bu kadar olur iste bu yuzden artik kimse boyle durumlarda yardim etmek istemicek geldigimiz duruma bakin ya !!
 • MANİPÜLATÖR:
  Erkekler kadına çocuğa hayvana zulmediyor diye ortalarda geziyormuş asıl bu çocuğu katil psikolojisine sokanlar bulunmalı.
 • TAPİR:
  ağlamalarınızı duyanda idam edecekler zanneder altı üstü 3-5 yıl yatar çıkar sanki memlekette adalet varmış gibi hayıflanıyorsunuz bide
 • TAPİR:
  memleket kadar başına taş düşsün denir daha konuşmaktan acizsin gelmiş bide yorum yapıyon:))))
 • KUTSALLAR:
  anlamadığım şu kavgayı ayırmaya gidiyon anladık ama sana karşı bir silah çekme yok, kendini savunman gereken bir durum yokken ne diye bıçakladın adamı ?
 • Bİ OKYUN YAAA:
  nerden biliyon? adam çocugu hem dövmüş hem boğmuş çocougun gözleri kararmış nefessiz kalınca napsın bıçak çekmiş o da üstüne atlayınca kalbine gelmiş
 • BOZACI:
  OLAYDA KADİR ÖLDÜRME MAKSADIYLA GİTMEMİŞ OLAYI KADINA ŞİDDET VE DARP ANLAMASI ÜZERİNE MÜDAHİL OLMUŞ KASTEN ADAM ÖLDÜRMEK DEĞİL OLAYIN İNCELENMESİNE BU TARAFINDAN BAŞLANACAĞINI VE BU BAŞLANGICIN OLAYIN SEYRİNİ ÇOK DEĞİŞTİRECEĞİNE İNANARAK ADALETİNDE TECELLİ EDECEĞİNE İNANIYORUM.
 • HAKEM:
  Birini kurtarman için öldürmen gerekmez, ölen adam şuçlu olabilir ama kadınıda dövdüğüne göre ne suçu var kim bilir?
 • BURAK:
  Tam bir maydanoz. Tip öğrencisi ise madem adamımı kalbimde niye bocalıyor . Sormak lazım. Ozaman medya baskısıyla adamı serbest bıraktılar. Ne güzel dun ya . Oh . Biz asalım demiyoruz. Ama mutlaka ceza almalı. Topluma kötü örnek olur... bakın bundan sora aynı olayla daha kaç kez karşılaşılacak
 • RACO:
  kavgayı ayırmak ayrı bişey, bıçak çıkartıp saplamak ayrı bişey, sen git kavgayı ayıracam diye adamı bıçaklayıp öldür iyi insan falan diyorsunuzda böyle bıçaklı, öldüren birine ne kadar iyi denir onu düşünmek lazım
 • :
  hayır bıçak çıkarmıyorda bıçak çekmiyorda o anda boğuşma esnasında kadir kaçmak isterken bıçak saplanmış oluyor diğerine bilerek değil yani. bıçak taşıyorsa bile öldürmek için değildir bende kendimi korumak için taşıyorum mesela ama bu öldüreceğim anlamına gelmez. bunu anlamıyorsunuz heralde. öldürmek için taşımak ayrı kendini korumak için taşımak ayrı.
 • RACO:
  bıçağı çıkarmış işte öldürme niyeti var bıçağın üstüne düştü veya düşmedi o değil mesele bıçağı çıkarmışmı çıkarmış bitti
 • :
  çocuk öldürmeye gitmiyor oraya zaten saftirik çocuk anlatıyor ifadesinde boğuşma esnasında yere düşüyor kadir ve eline doğru kayıyor bıçak öbür geberende çocuğun üstüne doğru düşüp bıçağa kapaklanıyor ve ölüyor
 • ÖMER G:
  Daha önce yazmıştım. Kim ne kadar haklı diye. Aynen soyledigim gibi. Kadın ne kadar haklı dermiştim. Boşanmış ve başka biri ile sevgili yarında onu birakacak ti ve başka biri ile olacaktı. Buda kadın digerleride...
 • YAZIK OLDU ÇOCUĞA:
  DEMEKKİ NEYMİŞ KİMSEYE YARDIM ETMEYİN BIRAKIN HERKES BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN POLİS VAR JANDARMA VAR. YAŞASIN DUYARSIZ İNSANLIK
 • BALALI KAHRAMAN:
  He canım elinde bıçakla palayla silahla kahraman gibi dolaşan gençlere bu toplumun çok ihtiyacı var. Amacınız Türkiyeyi İç savaş olan Afrika ükesine çevirmek mi?
 • BU NE:
  Herkes olup biteni biliyor gibi ahkâm kesiyor. Kahraman ilan eden bile var. Araştırıp soruşturup doğru kararı verecek olan mahkemedir. Suçsuzsa çıksın elbet, suçluysa çeksin cezasını. Her önüne gelen kendisini adalet sanmasın lütfen. Türkiye bir hukuk devleti.
 • NE GEREK VAR:
  çıkmazı zor gibi Ortada bir cenaze var ne kadar sabıkası olsa da . . Orta da bir bıçak var ve ortada direkt kalpten saplama var bunları izah etmek zor . . Allah yardımcısı olsun Güzel kardeşimizin İnşallah
 • DAVUT:
  ölenin 18 tane suçu var eğer çok suç işleyen içerde tutulsaydı eski kocanın evi dağılmaz bu kadın evini terketmezdi bu ilkiydi ikincisi bu kavga olmaz bu gencecik pırlanta hapse girmezdi bakın bir peş para etmez iki yuva yıkıyor
 • HAKAN:
  yılmaz güneyin bir filminde katilin birisi ''''katile benziyorsun'''' diyen birine çıkışıyor. o hesap.
 • TIFTIF:
  masum veya değil adam suçlu diye öldürmekmi lazım yok böyle bi kafa
 • BEHİYE:
  inşallah en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşur ve istediğin tıp fakültesini okursun yavrucum. . senin temiz kalbini ne kadar iyi bir çocuk oldugunu tüm konya akşehir doğanhisar ve kadınhanı biliyor yavrum. rabbim yardımcın olsun
 • AA:
  iyi bir çocuk belki. yaptığı duyarlılık çok önemsenmeli evet. ama bir insana bıçak saplamak basit bir şey değildir. . bırakın insanı, kaç kişi bir tavuğu kesebilir. ve eğer bu suç görülmez ise toplumda yarından sonra neler yaşanır tahmin etmek zor değil. dizi deki sahneden etkilenip insanlar boğazlandı bu ülkede. insanımız artık kontrolsüz hareket etme şımarıklığını bırakmalı. . aklımızı başımıza alalım. . . kadına karşı şiddete adalet mekanizmaları artık çözüm bulmalı. devlet çözüm bulmalı.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.