Kadir Şeker'in hayatını kurtardığı kadının ifadesi herkesi şoke etti!

Kadir Şeker'in hayatını kurtardığı kadının ifadesi herkesi şoke etti!

11.02.2020 17:42 | Son Güncelleme: 11.02.2020 17:42
Kadir Şeker'in hayatını kurtardığı kadının ifadesi herkesi şoke etti!

FLAŞ... Konya'da Özgür Duran'ı sevgilisi Ayşe D.'yi döverken engellemek isteyen Kadir Şeker çıkan arbedede Özgür Duran'ı kalbinden bıçaklayarak öldürmüştü. Ayşe D., yaptığı açıklamada sevgilisi Özgür'ün kendisini dövmediğini, o sırada tartıştıklarını söyleyerek herkesi şoke etti. İşte Ayşe D.'nin konuya ilişkin diğer açıklamaları...

Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat Çarşamba akşamı tramvaydan inip evine giderken Özgür Duran'ın Ayşe D.'yi dövdüğünü gördü. Duran'a engel olmak istedi. Ancak çıkan arbedede Kadir'in cebinden çıkardığı bıçak Duran'ın kalbine saplandı.

Kadir Şeker'in tahliye edilmesi istendi

Özgür Duran hayatını kaybederken Kadir Şeker 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı. Şeker'in avukatı, tutukluluk kararına bir üst mahkeme olan 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe vererek itiraz etti. Avukat, Kadir Şeker'in tahliye edilmesini istedi.

Soruşturma kapsamında Kadir Şeker'in olayda kullandığı bıçak, 6136 Sayılı 'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun' kapsamında inceleme altına alınırken, Özgür Duran'ın otopsisinde bıçağın nasıl saplandığının belirlenmesi bekleniyor. Öte yandan Kadir Şeker'in olayın ardından cezaevinde okumak için kitaplarını istediği öğrenildi.

'Kavga ettiğimizi düşündü'

Olayın ardından Antalya'ya giden Ayşe D., adli işlemler için Duran'ın ailesiyle birlikte Konya'ya geri döndü. DHA'ya konuşan Ayşe D., Özgür Duran'ı sevdiğini belirterek, "Ben Özgür'le severek birlikte oldum. Onun için üç çocuğumu bıraktım. Bir süre Eskişehir'de yaşadık. Dört ay önce Konya'ya geldik. Olay günü Özgür alkollüydü. Evde kavga ettik. Evden çıkıp parka gittim. Tek başıma ağlıyordum. Özgür'e 'Aramızdaki sorunu konuşup, halledelim' dedim. Özgür yanıma geldi. Bağrışmaya başladık. Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sıra yanımıza ismini sonradan öğrendiğim Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü. Özgür'e 'Neden bayanı rahatsız ediyorsun?' dedi. Özgür de 'Biz birlikteyiz' diye yanıt verdi. 'Nikahlı karın mı?' diye sordu. Ben de 'Evet ablacım, o benim eşim sen git' dedim. Kadir'in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı" dedi.

'19 suç kaydı olması bir insanı kötü yapmaz'

Arbede sırasında Özgür Duran'ın yere düştüğünü belirten Ayşe D., "Boğuşma esnasında Özgür yere düştü. Özgür'den kan geliyordu. Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki. Olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa, illaki darp izi olurdu. Kadir Özgür'ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama Özgür de de darp izleri var. Görünen o ki o da Özgür'e vurmuş. Özgür'ün yüzünde darp izleri vardı. Ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu. Üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz. Ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. Ama ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. Bana bu konuda her zaman minnettardı. Güzel bir birlikteliğimiz vardı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Snob Magazin

Haber Yorumları (7)
KADİR ŞEKER BİR KATİLDİR: Herkes cebine bıçağı koysun yargı dağıtsın kadınımı dövüyor biri polisi ararsın sana ne zibidi Kadir
RONİ KARABEY: Zibidi sensin senin sülalendir karaktersiz.. gerçi şuda var böyle namussuz bir kadın için şu çocuğa yazık kadında biraz namus şeref olsa 3 çocuğunu bırakıp 19 suçu olan madde bağımlısı bi adama kaçıp çocuklarını ardında bırakmaz ama sen kadından daha betersin çünkü beyin yoksunluğu en kötüsüdür.. heleki vicdansızlık kaybol burdan
KADİR: Sen ve sizin gibileri yüzünden bu çoçuğun geleceği mahfoldu inan bana o çocuk o bıçağa muhtaç olmasaydı taşımazdı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title