Kadir Has'ın Cenazesi Cumartesi Günü Defnedilecek

Kadir Has'ın Cenazesi Cumartesi Günü Defnedilecek

Kalp Krizinden Vefat Eden Hayırsever İş Adamı Kadir Has'ın Cenazesi, 24 Mart Cumartesi Günü Fatih Camiinde Kılınacak Namazın Ardından Devlet Töreniyle Küçükyalı'daki Aile Kabristanına Defnedilecek.

Kadir Has'ın Cenazesi Cumartesi Günü Defnedilecek

Kalp krizinden vefat eden hayırsever iş adamı Kadir Has'ın cenazesi, 24 Mart Cumartesi günü Fatih Camiinde kılınacak namazın ardından devlet töreniyle Küçükyalı'daki aile kabristanına defnedilecek.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Yılmaz, Kadir Has'ın manevi oğulları Can ve Nuri Has'la, üniversitenin Cibali Merkez Kampüsündeki Fener Salonunda, hayırsever iş adamının vefatı ve cenaze törenine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Kadir Has için 24 Mart Cumartesi günü saat 10.00'da üniversitenin Cibali Merkez Kampüsünde tören yapılacağını bildirdi.

Yılmaz, merhum iş adamının, aynı gün Fatih Camiinde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından, devlet töreniyle Küçükyalı'daki aile mezarlığında toprağa verileceğini söyledi.

Hayırsever iş adamının manevi oğlu Can Has da Kadir Has'ın bugün üniversitede öğrencilere röportaj verdiğini, fotoğraf çektirdiğini ve üniversiteden son derece mutlu ayrıldığını anlattı.

Konuşurken gözyaşlarını tutamayan Can Has, ''Bütün kazancını milletiyle, ülkesiyle paylaşmasını bildi. Yaptığı hayır işlerinden her zaman çok mutlu oldu. Türkiye'nin, 'hayırsever rekortmeni' unvanını aldı. İnşallah biz de bu hayır işlerine kardeşimle beraber devam edeceğiz. Hepimizin başı sağ olsun, Türkiye'nin başı sağ olsun'' dedi.

Nuri Has da ''Bugün hepimiz için çok acı bir gün. Bizim için çok büyük bir şok oldu. Çok üzgünüz. Babamızı, ailemizin direğini kaybettik'' şeklinde konuştu.

Bu arada, Kadir Has Üniversitesinin Cibali Merkez Kampüsündeki Türk bayrakları ile üniversite flamalarının yarıya indirildiği görüldü.