Kadir Gecesi

10.06.2018 14:16 | Son Güncelleme: 10.06.2018 14:16
Kadir Gecesi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu ile ilçe kaymakam ve belediye başkan vekilleri Kadir Gecesi dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu ile ilçe kaymakam ve belediye başkan vekilleri Kadir Gecesi dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Zorluoğlu, yayımladığı mesajında, ramazan ayının sonuna yaklaştıkları bu gün, Yüce Allah'ın "bin aydan daha hayırlı" olduğunu bildirdiği, inanlara bir kez daha kurtuluş fırsatı sunduğu Kadir Gecesi'ne yeniden ulaşmanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirtti.

Tüm İslam aleminin gecesini kutlayan Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Kur'an-ı Kerim'in nazil olmaya başlandığı, esenlik ve güvenliğin kainata yayıldığı, rahmet ve lütufların bolca sunulduğu bu gecenin biz aciz kulların huzuruna, mutluluğuna ve kurtuluşuna vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyor, kıymetli Vanlı hemşehrilerim başta olmak üzere, tüm milletimizin ve İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi'ni kutluyorum."

Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Abdulselam Öztürk de Kadir Gecesi vesilesiyle yayımladığı mesajında, bu gecenin kulların, Allah'a en yakın olduğu gecelerden biri olduğunu dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

"Mübarek ramazan ayının son günlerini idrak etmekteyiz. Kur'an-ı Kerim'de 'bin aydan daha hayırlı' olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle Tüm Başkaleli hemşerilerimin ve İslam aleminin gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevla'dan ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini yürekten diliyorum."

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe de mesajında, Kadir Gecesi'ni her inananın ibadet ve istiğfarla geçirmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu gecenin faziletine o kadar değer verilmektedir ki, o vakitlerde tecelli edecek rahmetin ve ruhani hadiselerin anlatılması için müstakil bir sure inmiştir. Gecenin tüm dünya Müslümanları arasında birlik ve beraberliğin pekişmesine, toplumsal barışın daha da güçlenmesine, küskünlerin barışmasına, sosyal dayanışmanın, sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışının zirveye ulaşmasına vesile olmasını dilerim."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title