Kadir Çalışıcı ve Muammer Muşmal Merkez Valisi Olarak Kalacak

Kadir Çalışıcı ve Muammer Muşmal Merkez Valisi Olarak Kalacak

Danıştay, İçişleri Bakanlığı'nın Eskişehir Eski Valisi Kadir Çalışıcı ile Elazığ Eski Valisi Muammer Muşmal'ın Önceki Görev Yerlerine Geri Dönmemeleri Yönünde Açtığı "Ret" Davasını Kabul Etti.

Kadir Çalışıcı ve Muammer Muşmal Merkez Valisi Olarak Kalacak

Danıştay, İçişleri Bakanlığı'nın Eskişehir eski Valisi Kadir Çalışıcı ile Elazığ eski Valisi Muammer Muşmal'ın önceki görev yerlerine geri dönmemeleri yönünde açtığı "ret" davasını kabul etti.

Çalışıcı ve geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla Elazığ'daki görevine yeniden başlayan Muşmal, bundan böyle merkez valisi olarak görevlerine devam edecek.

Alınan bilgiye göre, Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı ile Elazığ Valisi Muammer Muşmal, geçtiğimiz aylarda kararname ile merkez valisi olarak atandı. Bunun üzerine Çalışıcı ve Muşmal, eski görev yerlerine geri dönmek için Danıştay'a başvurdu. Muşmal ve Çalışıcı ile ilgili davalar geçtiğimiz günlerde Danıştay'da sonuçlandı.

Mahkeme, iki vali ile ilgili yürütmenin durdurulması ve görevlerine iadelerine karar verdi. Bu gelişmelerin üzerine harekete geçen İçişleri Bakanlığı, her iki valinin eski görev yerlerine geri dönmemesi yönünde Danıştay Dava Kararları Kurulu'na itirazda bulundu. Yapılan değerlendirmede Çalışıcı ve Muşmal'ın eski görev yerlerine dönmemeleri yönünde açılan "ret" davası kabul edildi.

Buna göre, Çalışıcı ve geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla Elazığ'daki görevine yeniden başlayan Muşmal, bundan böyle merkez valisi olarak görevlerine devam edecek.

Elazığ Valiliği görevinde bulunan Muammer Erol ile Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, bundan böyle mevcut yerlerinde görevlerine devam edecek.

Bu gelişmeler yaşanırken, Elazığ eski valisi Muammer Muşmal, önceki gün eski yerinde yeniden görev başladı. Kadir Çalışıcı'nın ise cuma veya pazartesi günü eski görev yerine dönmesi bekleniyordu.(CİHAN)