'Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor'da Üçüncü Oyun Sahnede

'Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor'da Üçüncü Oyun Sahnede

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği ve amatör tiyatrocu kadınların yer aldığı 'Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor' projesi kapsamında üçüncü oyun ortaya çıktı.'Gülümseyin Çekiyorum' adlı yeni oyunda kadınlar, skeçlerle güldürürken...

'Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor'da Üçüncü Oyun Sahnede

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği ve amatör tiyatrocu kadınların yer aldığı 'Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor' projesi kapsamında üçüncü oyun ortaya çıktı. 'Gülümseyin Çekiyorum' adlı yeni oyunda kadınlar, skeçlerle güldürürken düşündürüyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin kadınların sosyal hayatın içinde yer alması amacıyla gerçekleştirdiği 'Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor' projesi meyve vermeye devam ediyor. Daha önce 'Bir Evet İki Hayır Arası Hayat' ve 'Kocayasa' adlı iki tiyatro oyunu sahneleyen kadınlar, bu yıl da yeni bir oyun ortaya koydu. Oyunu sahneleyen amatör tiyatrocu kadıların, proje ruhuna uygun olarak kendilerinin kaleme aldığı 'Çekiyorum Gülümseyin' isimli yeni oyun ilk kez Yenimahalle Kültür Merkezi'nde sahnelendi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın da izlediği oyunda, kadının ötekileştirilme durumu kara mizahla anlatılıyor. Farklı skeçlerle kadınların yaşadıkları zorlukların ele alındığı oyunda, tiyatrocu kadınlar izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Kadınlara çiçek vererek tebrik eden Başkan Mustafa Akaydın, güzel bir oyun izlediklerini söyledi. Oyunun güldürmenin yanında düşündürdüğünü ifade eden Başkan Akaydın, "Dünya Kadınlar Günü'ne güzel bir hediye verdiniz. Bu verimli topluluk üretmeye devam edecektir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

8 MART'TA TEKRAR SAHNELEYECEKLER

'Çekiyorum Gülümseyin' adlı oyun, 8 Mart Cuma günü Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Kültür Salonu'nda saat 14.00'te ücretsiz sahnelenecek. - ANTALYA