Kadınlar Sordu Uzmanlar Cevapladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Sağlık

Kadınlar sordu uzmanlar cevapladıBURSA - Pembe İzler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, uzmanlar kadınların sorduğu kanser türleri hakkında bilgilendirdi.

Kadınlar sordu uzmanlar cevapladı

BURSA - Pembe İzler Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, uzmanlar kadınların sorduğu kanser türleri hakkında bilgilendirdi.

Türkiye'de her yıl 5 bine yakın kadın rahim kanseri, yaklaşık 3 bin kadın yumurtalık kanseri ve bin 500 civarında kadın da rahim ağzı kanseri teşhisi konuyor. Kanser türlerinde erken teşhis, tedavi başarısını yükseltmesinden yola çıkan Pembe İzler Derneği ise Bodrum'dan sonra Bursa'da uzmanlarla kadınları bir araya getirdi. Pembe Rota projesi kapsamında Ayşe Arman moderatörlüğünde düzenlenen etkinliğe, Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş'ın yanı sıra Acıbadem uzmanlarından Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Gökhan Demir ve Prof. Dr. Bülent Orhan ile Jinekolog Onkolog Prof. Dr. İlkkan Dünder ve Prof. Dr. Tufan Bilgin'in konuşmacı olarak katıldı. Uzmanlar, jinekolojik kanserlerden korunma ve yeni tedavi yolları hakkında kadınların yönelttiği soruları cevapladı.

Bursa'da olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Arman, "Burada çok özel bir projeyle vatandaşları bir araya getirdik. Kadın kanserlerini hem bilgilendirmek hem erken teşhisin önemini vurgulamak çaba sarf ediyoruz. Türkiye turuna çıktık. Şimdi Bursa'dayız. Çok değerli hocalarımızdan kanser hakkında bilgi alıyoruz. İyilik kolyeleri tam gaz devam ediyor. Şu ana kadar 25 sivil toplum örgütüne destekte bulunduk. 500 bin liraydı. UNICEF ile birlikte 650'ye doğru gidiyor. Hedefimiz 1 milyon liradır. Hayatta yaptığım en anlamlı şeylerden biri oldu. Bir başkası için bir şeyler yapabilmek kadar güzel bir şey yok" dedi.

Kadınlar Sordu Uzmanlar Cevapladı
Kadınlar Sordu Uzmanlar Cevapladı
Kadınlar Sordu Uzmanlar Cevapladı
Kadınlar Sordu Uzmanlar Cevapladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title