Kadınlar Derneği Haberleri

Kadınlar Derneği haber, Kadınlar Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadınlar Derneği - 05.09.2019
Türk hukukçu kadınlar derneği'nden kadın cinayetleri açıklaması
TÜRK Hukukçu Kadınlar Derneği, kadın cinayetleri ve şiddetine yönelik basın açıklaması düzenledi.
Kadınlar Derneği - 05.09.2019
Türk hukukçu kadınlar derneği'nden kadın cinayetleri açıklaması
TÜRK Hukukçu Kadınlar Derneği, kadın cinayetleri ve şiddetine yönelik basın açıklaması düzenledi.
Kadınlar Derneği - 24.08.2019
TİKA gönüllüleri Çad'da
Gönüllüler daha sonra TİKA'nın katkılarıyla kurulan Gavi Köyü Kadınlar Derneği Çömlekçilik Atölyesi'nde köy halkı ve atölye çalışanlarıyla bir araya geldi.
Kadınlar Derneği - 18.08.2019
Hukukçulardan "Adli yıl açılış töreni" açıklaması
Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) Başkanı Dr. Mehmet Sarı, bazı baroların adli yıl açılış töreni eleştirilerine dair, "Bazı baroların doğrudan doğruya bir siyasal muhalefetin temsilcileri gibi tavır göstermeleri ve daveti reddetmeleri işin esasına uygun değildir. İstanbul Barosu'nun açıklamalarına baktığımızda da benzer, doğrudan ideolojik bakış açısıyla reddiyeciliğe yöneldiğini görüyoruz. Bu her şeyden önce sağlıklı bir durum değil." dedi. AA muhabirinin sorularını yanıtlayan hukukçular, bazı baroların Yargıtay Başkanlığının 2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni davetine verdiği tepkileri değerlendirdi. TÜRKAD Başkanı Sarı, davet sahibinin Yargıtay olduğunu belirterek, "Yargıtay Başkanlığı da hukukun tüm taraflarını davet etmiş durumda. Bu çerçevede öncelikli olarak katılmama yönünde fikir beyan eden baroların açıklamalarını baktığımızda, özellikle İstanbul Barosu'na bakılınca ideolojik manada reddiye verdiklerini görüyoruz. Aslında mesele eleştiriden ziyade doğrudan doğruya bir ret cephesi olarak meseleye yaklaştıklarını görüyoruz. Aslında bu bir yargı platformu. Toplantının bir yargılama faaliyeti olmadığını ifade etmek lazım." diye konuştu. Törenin yargıya dair önemli mesajların verilebileceği, fikir alışverişinde bulunulabilecek önemli bir yer olduğunu aktaran Sarı, şunları kaydetti: "Bazı baroların doğrudan doğruya bir siyasal muhalefetin temsilcileri gibi tavır göstermeleri ve daveti reddetmeleri işin esasına uygun değildir. İstanbul Barosu'nun açıklamalarına baktığımızda da benzer, doğrudan ideolojik bakış açısıyla reddiyeciliğe yöneldiğini görüyoruz. Bu her şeyden önce sağlıklı bir durum değil. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun törene katılacağını açıklaması önemlidir. Çünkü şu vakte kadarki gelen taleplerinin hepsinin baştan aşağı sanki bir siyasal muhalefet eksikliği var onun tamamlarcasına hareket edildiğini görüyoruz. Bazı baroların doğrudan siyasal cephe aldıklarını, muhalefet boşluğunu doldurma çabası içerisinde olduklarını anlıyoruz." "Barolar, siyasi aktör gibi hareket ediyor" Hukukçu Kadınlar Derneği Başkanı Figen Şaştım ise baroların uzun süredir ideolojik davrandığını dile getirerek, "Baroların siyaset sahnesinde sanki bir aktör gibi hareket ettiğini hepimiz biliyoruz.
Kadınlar Derneği - 08.08.2019
Bilecik'te "Yöresel Ürün Kırsal Kalkınma Yeniköy Projesi"
Vali Bilal Şentürk, Yeniköy'deki açılışta yaptığı konuşmada, Kayı Boyu Çiftçi ve Girişimci Kadınlar Derneği üyelerinin kendisini ziyaretlerindeki heyecanını gördüğünü ve kendisinin de onlardan daha fazla heyecan duyduğunu söyledi.
Kadınlar Derneği - 22.07.2019
Balık pulu hastası Seda'nın gelinlik hayali gerçek oldu
Yıllardır kızlarının bir dediğini iki etmeyen Sungur çifti, evlatlarının gelinlik giyme hayalini gerçekleştirmek için İzmir Çağdaş Balkan Kadınlar Derneğinden yardım istedi.
Kadınlar Derneği - 16.07.2019
Derneklerden Başkan Kurt'a tebrik ziyareti
Seyitgazi Kümbet Köyü Derneği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi, Aşağıılıca Köyü Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Odunpazarı Emekli Astsubaylar Derneği, farklı gün ve zamanlarda Başkan Kurt'u ziyaret etti.
Kadınlar Derneği - 25.06.2019
Kosova'da "Keçe El Sanatları Sergisi"
Haradinaj, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Orkide Kadınlar Derneği ile Prizren Belediyesi Turizm ve Ekonomik Kalkınma Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen "Keçe El Sanatları Sergisi"nin açılışında yaptığı konuşmada, Kosova'nın topluluklar arasındaki iş birliği açısından örnek bir ülke olduğunu vurgulayarak, "Kosova, ülkede yaşayan tüm halklar ne kadar iyi durumdaysa özellikle de Kosova'da yaşayan Türk halkı ne kadar iyi durumdaysa biz de o kadar iyi olabiliriz.
Kadınlar Derneği - 20.06.2019
GÜNCELLEME - Samsun'da FETÖ'nün hücre evlerine operasyon
Bu arada, daha önce hakkında "silahlı terör örgütüne üye olduğu" iddiasıyla işlem yapılan ve Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yakalama kararı verilen, Beyaz Lale Kadınlar Derneği üyesi Nurcan Ö.
Kadınlar Derneği - 20.06.2019
Samsun'da FETÖ'nün hücre evlerine operasyon
Bu arada, daha önce hakkında "silahlı terör örgütüne üye olduğu" iddiasıyla işlem yapılan ve Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yakalama kararı verilen, Beyaz Lale Kadınlar Derneği üyesi Nurcan Ö.
Kadınlar Derneği - 20.06.2019
Menderes'te plaj temizliği
Menderes Belediyesi tarafından "Çevremiz, geleceğimiz için hep birlikte el ele" sloganıyla Özdere Çukuraltı Sahilinde plaj temizliği etkinliği gerçekleştirildi. Özdere Çevre Derneği, Özdere Girişimci Kadınlar Derneği, Özdere Atatürkçü Düşünce Derneği, Çile Köyü Kültür ve Tanıtma Derneği'nin de desteklediği etkinliğe vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.
Kadınlar Derneği - 19.06.2019
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ
SETBİR "Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık" Proje LansmanıYer: Sheraton Otel AnkaraTarih: 19 HaziranSaat: 09: 00Türkiye Kadınlar Derneği GİKAMER LansmanıYer: Pera Palace HotelTarih: 19 HaziranSaat: 10: 00Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin Geleneksel Yaza Merhaba EtkinliğiYer:...
Kadınlar Derneği - 15.06.2019
Bosna Savaşında diri diri yakılan kurbanlar anıldı
Visegrad 92' Kayıp Aileleri Derneği ve Savaş Mağduru Kadınlar Derneği tarafından Visegrad şehrindeki Sokollu Mehmet Paşa Köprüsü'nde düzenlenen anma törenine Gorazde Müftüsü Remzija Pitic ve çok sayıda kurban yakını katıldı.
Kadınlar Derneği - 14.06.2019
Ressam İmamoğlu'dan Singapur'da sergi
Singapur'da Miaja Sanat Galerisi'ndeki "Nucleus" isimli kişisel serginin açılışına Türkiye'nin Singapur Büyükelçisi Murat Lütem, EFG Bankası Yöneticisi Cem Azak, Singapur Çin Kadınlar Derneği Başkanı Peggy Jeff ile sanatseverler katıldı.
Kadınlar Derneği - 10.06.2019
İsveç'te büyükelçi eşlerine Türk kültürü tanıtıldı
İsveç'teki Uluslararası Kadınlar Derneğinin kapanış programı, İsveç'in Türkiye Büyükelçiliği rezidansında yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kadınlar Derneği Haberleri | Kadınlar Derneği Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kadınlar Derneği haberleri, son dakika kadınlar derneği haber ve gelişmeleri burada. Bu karpuzun tohumu atalardan kalma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 03:08:07. #1.14#

title