Kadınlar Altın Terliğe Uzaktan Bakıyor

Kadınlar Altın Terliğe Uzaktan Bakıyor

Bursa'da Bir Kuyumcuda Satılan Altın Terlik Göz Kamaştırıyor.

Kadınlar Altın Terliğe Uzaktan Bakıyor

Bursa Kapalıçarşı'da sarraflık yapan Fadıl Akça, şimdiye kadar bir adet altın terlik sattıklarını söyledi. Akça, terliğin tabanı hariç kemer ve bilekliğinin 90 gram altından yapıldığını belirtti. 14 ayar altından imal edilen terliğin satış fiyatının 6 bin lira olduğunu kaydeden Akça, bunun bir arz-talep meselesi olduğunu ifade etti. Akça, ''Mali durumu uygun olan müşteriler bu tarz ürünlere rağbet gösteriyor.

Daha önce altın terlikten bir adet sattık'' dedi.
Kuyumcu vitrininde teşhir edilen altın terliği seyretmekle yetinen kadınlar ise, ''Biz yüz liralık yüzüğe de razıyız, ancak onu bile alacak durumumuz yok. Kaldı ki 6 bin liraya insanlar ev kuruyor'' şeklinde konuştu.
Bazı vatandaşlar ise vitrinde gördükleri terliğin satılmak için değil süs olarak konulduğunu zannediyor. Bir kadın, ''Bence bu bir vitrin süsü, kimsenin giyeceğini zannetmiyorum.

Bu zamanda altın terlik giyen olur mu?'' dedi.
Bazı vatandaşlar, günümüzde insanların karnını doyurmakta bile zorlandığını belirterek, ''Bu terliği giymek için insanda vicdan olmaması lazım. Ben bu terliği giyersem bana bir şey kazandırmaz, ancak birinin karnını doyurursam çok şey kazanırım'' dedi.

Kaynak: Bültenler