Kadına Şiddet Haberleri

Kadına Şiddet haber, Kadına Şiddet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadına Şiddet - 08.07.2021
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu toplandı
Aksal, "Kadına şiddetle mücadelemiz İstanbul Sözleşmesi ile başlamadığı gibi İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmeyle de bitmeyecek.
Kadına Şiddet - 07.07.2021
BM Kadın Birimi Türkiye Direktörü: Kadına şiddet 'gölge pandemi'
BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Kadın Birimi Türkiye Direktörü Asya Varbanova, "Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddet, en ağır insan hakları ihlali. Kadına şiddetten ari hiçbir ülke yok. Biz buna 'gölge pandemi' diyoruz.
Kadına Şiddet - 03.07.2021
Son dakika haberi | İzmir'de 3 çocuk annesi kadın boğazından bıçaklanarak öldürüldü
Son dakika haber: İzmir'in Gaziemir ilçesinde, 3 çocuk annesi kadın boğazından bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu, polise teslim olan zanlı gözaltına alındı.
Kadına Şiddet - 01.07.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş gündemi değerlendirdi Açıklaması
Kadına karşı şiddetin bir insanlık suçu olduğunu söyleyen Kurtulmuş, "Bunun eğilip bükülmesi ve siyaset malzemesi yapılmasını fevkalade yadırgarım. Türkiye'de herhalde bir tane aklı başında vatandaş ne kadına karşı şiddetle savunur ne de çocuğa karşı cinsel istismarı savunur. Bu iki alan da siyasetin dışındadır, insani meselelerdir. Amacımız şiddeti önlemek mi, bu şiddetin konuşulması üzerinden siyaset yapmak mı? Bizim amacımız, insanlık suçu gördüğümüz kadına karşı şiddeti önleyecek hem hukuki tedbirlerimizi hem de mekanizmalarımızı geliştirmek. Bu insanlık meselesidir. Sadece kadınların meselesi değildir. Kadına Şiddete Karşı 4.
Kadına Şiddet - 01.07.2021
HDP'li Kaya: "İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz"
Kaya, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "kadına şiddetin, taciz, tecavüz ve cinayetlerin AK Parti iktidarında ayyuka çıktığını" öne sürdü.
Kadına Şiddet - 01.07.2021
DEVA Parti'li Yeneroğlu: "Danıştay 10. Dairesi hukuk devletini ayaklar altına almıştır"
Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kadına şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesini amaçlayan İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesinin ne kadar büyük bir yanlış olduğunu defalarca dile getirdiklerini hatırlattı.
Kadına Şiddet - 30.06.2021
HDP'li üyeler Kadına Şiddet Komisyonu'ndan çekildi
HDP'li üyeler Kadına Şiddet Komisyonu'ndan çekildiTBMM'de kadına yönelik şiddetin araştırılması amacıyla kurulan komisyonun HDP'li üyeleri, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının geri alınmamasını gerekçe göstererek komisyondan çekildi.
Kadına Şiddet - 30.06.2021
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu toplandı
İslam Dünyası STK'ları Birliği (İDSB) Genel Sekreteri Ali Kurt, "Kadına şiddet konusu tek başına değil, nedensellik bağlantılarıyla birlikte ele alınmalıdır.
Kadına Şiddet - 30.06.2021
CHP Grup Başkanvekili Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Çocuk istismarı ve kadına şiddet Kadının yaşam hakkının olmadığı bir düzen olduğunu savunan Özkoç, Recep Akdağ'ın 3,5 yıl önce kendileriyle görüştüğünü, bu görüşmelerden sonra "Çocuk istismarına, kadın şiddetine karşı ne gerekiyorsa yapacağız.
Kadına Şiddet - 30.06.2021
MHP'li Arkaz, program ve dizilerde şiddetin reklamının yapılmaması gerektiğini söyledi
"Bizler insan, toplum ve devlet olarak kadınlarımızın hakkını, hukukunu ve can güvenliğini korumalıyız." diyen Arkaz, sosyal medya, sanat, sinema ve televizyon aracılığıyla kadına şiddetin özendirilmesinin kesinlikle yanlış olduğunu ve acilen durdurulması gerektiğini belirtti.
Kadına Şiddet - 28.06.2021
Son dakika haberleri... Kadına şiddet nedeniyle tedbir kararı verilen erkeklere "farkındalık" eğitimi
Son dakika haberler: Kadına şiddet nedeniyle hakkında önleyici tedbir kararı bulunan erkeklere, kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin farkındalık kazandırmak amacıyla "Aile İçi Şiddet Farkındalık Programı" kapsamında eğitim verilecek.
Kadına Şiddet - 26.06.2021
Son dakika haberleri! Fransa'da yakından takip edilen Bacot davasında tahliye kararı
Bacot davası, ülkede kadına şiddetle mücadele açısından emsal olarak nitelendiriliyor.
Kadına Şiddet - 25.06.2021
Eşini döven kocaya para cezası, onu ısıran karısına meşru müdafaadan beraat
Mahkeme hakimi, Yalçın Ş.'yi, 'eşe karşı yaralama' suçundan 112 adli gün karşılığı 2 bin 240 TL para cezasına çarptırdı. Hakim, aynı suçtan yargılanan A.Ş.'nin ise 'kadına şiddet uygulayan Yalçın'ın, ağır saldırısı altında kendini savunduğu ve eş zamanlı olarak saldırıyı def etmeye çalıştığı' gerekçesiyle meşru müdafaa kapsamında beraatine hükmetti.
Kadına Şiddet - 23.06.2021
TBMM Kadına Şiddet Komisyonu Başkanı Çalık'tan, 'CHP'li üyelerin çekilme kararı' açıklaması
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılması Komisyonu Başkanı AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP'li üye milletvekillerinin komisyondan çekilme kararına ilişkin, "Sınırsız bir görüş beyan etme süresi talebinin kabulü mümkün değildir" dedi.
Kadına Şiddet - 23.06.2021
4. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi
Kadına şiddetle mücadele Kadına karşı şiddet eylemleriyle daha etkin mücadele edilmesi ve caydırıcılığın sağlanması amacıyla eşe karşı işlenen "kasten öldürme", "kasten yaralama", "eziyet" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarında kabul edilen cezayı artırıcı nedenler, boşanılan eşi de kapsayacak.
Kadına Şiddet - 23.06.2021
3.500 ASDEP personeli, kadına yönelik şiddetle mücadelede aktif görev alacak
Kadına şiddetle mücadeleye erkeklerin katılımı sağlanacak * Şiddetin önlenmesinde erkek katılımını sağlamak için çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere tüm yaş grubundan erkeklere yönelik bilinçlendirme ve farkındalık artırma çalışmaları yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kadına Şiddet Haberleri | Kadına Şiddet Haber - Haberler - Sayfa 8 - Kadına Şiddet haberleri, son dakika kadına şiddet haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | ÖLÜMLE TEHDİT EDEN KOCA ŞİDDETİNDEN KADES'LE KURTULDU.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 05:56:25. #1.14#

title