Kadına Şiddet Haberleri

Kadına Şiddet haber, Kadına Şiddet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadına Şiddet - 10.09.2021
Sırp mankeni darp ettiği iddia edilen yönetmen ilk kez konuştu
"Müştekinin zaten geçmişine bakıldığında darp olaylarını gündeme getirme durumu var" Duruşmada Cumhuriyet savcısının mütalaasını açıkladığını söyleyen avukat Kerem Donat ise, "'Kişiyi hürriyetten yoksun kılma' suçundan beraatını, 'basit yaralama' suçundan da müvekkilimin ceza almasını talep etti. Biz de bununla ilgili yazılı beyanda bulunmak üzere süre talep ettik. Şöyle bir durum var, bu dosya diğer kadına şiddet dosyalarından biraz farklı.
Kadına Şiddet - 07.09.2021
Emniyetten "Instagram" dolandırıcılarına karşı uyarı
Ankara Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: "Dolandırıcılar, sosyal medya platformu Instagram'daki sahte destek hesabı üzerinden kullanıcılara 'Kadına şiddete hayır, paylaşmış olduğunuz içerikler telif hakkı içermektedir' şeklinde paylaşımlar gönderip, onları kullanıcı adı ve şifre bilgilerini içeren başka bir sayfaya yönlendirmektedir.
Kadına Şiddet - 05.09.2021
Safranbolu'da "Acil Yardım Hattı" iş birliği protokolü imzalandı
Köse, törende yaptığı konuşmada, özellikle Türkiye'de son yıllarda artış gösteren kadına şiddet vakalarına karşı ortak çalışma yapmaktan memnuniyet duyduklarını bildirdi.
Kadına Şiddet - 03.09.2021
İZSİAD İzmir'i şiirle buluşturdu
Yüzde 75'i kadın şair İzmir Aydın ve Sanatçılar Platformu sorumlusu ve Proje Koordinatörü İzmirli şair yazar Namık Kuyumcu da şiirin başkenti İzmir'de yapılan bu etkinliğin çok değerli olduğunu söyledi. "Şiir Hatları" İzmirli 40 şairi, şiir severlerle müzik eşliğinde ilk olarak Bergama Vapuru'nda buluşturduğunu belirten Kuyumcu, "Bu etkinlikte yer alan şairlerimizin yüzde 75'i de kadınlarda oluştu. Kadına şiddetin bu kadar artığı, kadınların hakları için daha çok mücadele etmek zorunda kaldığı bir dönemde bunu gerçekleştirdik.
Kadına Şiddet - 02.09.2021
Zonguldak Valiliğinden kocasından şiddet gören kadın hakkında açıklama
Zonguldak Valiliği, 1,5 yıldır ayrı yaşadığı eşi S.A. tarafından sopalı saldırıya uğrayan F.A. hakkında yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, "Son günlerde ilimizdeki basın yayın organlarında eşi S.A. tarafından kavga sırasında kafasından yaralanan F.A. isimli vatandaşımızla ilgili olarak yayınlanan haberler konusunda aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Aralarında anlaşmazlık bulunan ve kolluk kuvvetlerince hakkında birçok kez işlem yapılan, son olarak da bir ay önce yerel basında 'Ölmek İstemiyorum' diye beyanatı yer alan F.A. hakkında söz konusu ifadesi nedeniyle işlem başlatılmış, lehine önleyici tedbir kararı uygulanmış, eşi S.A'ya 01.07.2021 tarihli 6 ay süreli önleyici tedbir kararı ve elektronik kelepçe takılması kararı alınması sağlanmıştır. Elektronik kelepçe takılması kararı uygulama aşamasında iken F.A., 09.08.2021 tarihinde ilgili mahkeme başkanlığına dilekçe ile başvurarak eşi hakkında verilen elektronik kelepçe ve takip uygulamasından vazgeçtiğini ve kaldırılmasını beyan etmiş, 10.08.2021 tarihli mahkeme kararı ile iptal ettirmiştir. Aynı süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkililerince de kendisiyle birçok kez görüşme yapılmıştır. Mağdur kadınlarımıza sunulan 'kadına yönelik hizmetler'den yararlanmak istemediğini, kadın konukevine yerleşme talebinin olmadığını sözlü ve yazılı olarak beyan etmiştir. 31.08.2021 tarihinde aile içinde sözlü başlayan tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucunda F.A., eşi S.A. tarafından kafasından açık yara oluşacak şekilde yaralanmış, 112 ekiplerince hastaneye sevki sağlanmış, konu ivedilikle adli makamlara intikal ettirilmiştir. Bu arzu edilmeyen üzücü olay sonrasında da Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkililerince mağdur F.A. ile görüşme sağlanmış, kendisinin sunulan hizmetlerle ilgili yine hiçbir talebi olmamıştır. Sığınma talebinin olmadığını ifade eden F.A. isimli vatandaşımız lehine 60 gün süreli önleyici tedbir kararı alınmıştır. Valilik makamı olarak kadına şiddet konusunda farkındalığı ve duyarlılığı arttırmaya yönelik bilgilendirme ve uyarılar, KADES uygulamasının kadınlarımıza sağladığı imkanlar sık aralıklarla sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurulmakta olup, konuya büyük bir duyarlılıkla yaklaşılmaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kadına Şiddet Haberleri | Kadına Şiddet Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kadına Şiddet haberleri, son dakika kadına şiddet haber ve gelişmeleri burada. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Mağdur Odaklı Adalet Buluşmaları toplantısında konuştu: (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 22:04:22. #1.15#

title