Kadına Şiddet Konusunun İşlendiği Tiyatro Oyunu İzleyici ile Buluştu
Haberler » Yerel » Kadına Şiddet Konusunun İşlendiği Tiyatro Oyunu İzleyici ile Buluştu - Haberler

Kadına Şiddet Konusunun İşlendiği Tiyatro Oyunu İzleyici ile Buluştu

CHP Şehitkamil ilçe örgütü tarafından çocuk gelinler ve kadına uygulanan şiddet konusunun işlendiği tiyatro oyunu izleyicilerle buluştu.

Kadına Şiddet Konusunun İşlendiği Tiyatro Oyunu İzleyici ile Buluştu

CHP ilçe örgütü tarafından çocuk gelinler ve kadına uygulanan şiddet konusunun işlendiği tiyatro oyunu izleyicilerle buluştu.


Şehitkamil Kongre merkezinde sergilenen 'Sizler sustukça, ben ölürüm' adlı tiyatro oyununu CHP İl Başkanı Hayri Sucu, il yönetimi, CHP Eski İl Başkanı Nesrin Tuncel ve birçok partili izledi. Gösteri öncesi konuşma yapan İl Başkanı Hayri Sucu, il başkanı olarak seçildikten sonra katıldığı ilk etkinlik olduğunu belirterek, "Mazbatamızı aldık. Katıldığım ilk toplantı, CHP Şehitkamil örgütümüzün düzenlediği bu etkinlik oldu. Organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi. CHP Şehitkamil İlçe başkanı Kadir Yücel ise konuşmasında, "Ülkemizde bir çok sorun var. Terör ve güvenlik sorunu, ekonomik sorun, siyasal boşluk sorunu, çocuk istismarları, bu sorunlar arasında insan psikolojisi bozulmaktadır. Kadınları çalışma ve sosyal hayatın dışına itecek ve güçsüzleştirecek girişimler kadın ruh sağlığı üzerinde yıkıcı etkilere yol açıyor. Kadınlarla erkeklerin eşit olmadığına inanan, bunu kışkırtan bir ortamın kadınları ikincil konuma itilmek istenmektedir" diye konuştu. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler