Kadın ve Bebeği Otomobilin Altında Kaldı

Kadın ve Bebeği Otomobilin Altında Kaldı

CHA - Haberler | Güncel
Kadın ve Bebeği Otomobilin Altında Kaldı

Elmadağ'da Karlı Yolda Otomobilin Altında Metrelerce Sürüklenen Bebekli Kadın Ölüm-Kalım Savaşı Verdi. Yolda Ayağı Kayarak Elinde Bebeğiyle Yere Düşen Kadın Otomobilin Altında Kaldı.

Elmadağ'da karlı yolda otomobilin altında metrelerce sürüklenen bebekli kadın ölüm-kalım savaşı verdi. Yolda ayağı kayarak elinde bebeğiyle yere düşen kadın otomobilin altında kaldı. Karla kaplı yolda duramayan otomobil, altına aldığı kadını metrelerce sürükledi. Yoldan geçen soğukkanlı bir vatandaş arabanın altında kalan annenin elinden, son anda dört aylık bebeği çekerek kurtardı.

Ankara'nın Elmadağ ilçesine gece 04.00'den itibaren yoğun bir şekilde kar yağdı. İlçenin en işlek caddelerinden Cumhuriyet Caddesi, tuzlama ve kar küreme çalışmalarının polisin ve vatandaşların tüm uyarılarına rağmen belediye tarafından zamanında yapılmaması üzerine cadde kaygan bir zemine dönüştü. Kaygan yol, sürücülerin bir anda korkulu rüyası oldu. Otomobillerin caddede kayarak sağa sola çarptığı yolda facia adeta geliyorum dedi.

Sabah evinden dört aylık bebeğiyle yola çıkan 21 yaşındaki anne Şükran Or, Cumhuriyet Caddesi üzerine geldiğinde bebek çantasında taşıdığı bebeği Azra Or ile birlikte yere düştü. Kar üzerinde elinde bebeği kaymaya başlayan Şükran Or, yolda kendisi gibi kaymaya başlayan 06 CNG 13 plakalı Muvahit Keser'in kullandığı taksinin altında kaldı.

Bir anda taksinin altında kalan kadının çığlık çığlığa bağırması vatandaşları harekete geçirdi. Kadının yanında yere düştüğünü ve elinde bebeği bulunduğunu farkeden Serhat Küçükceylan isimli vatandaş, soğukkanlı bir hareketle annenin elinden Azra Or'u alarak otomobilin altında ezilmekten kurtardı. Bu sırada otomobilin altında kalan Şükran Or caddenin başından sonuna kadar metrelerce sürüklendi. Arabanın durmasıyla birlikte kadını kurtarmaya koşan vatandaşlar ve polisler, otomobilin tekeri arasına sıkışan kadını çekerek kurtardı. Otomobilin altında ölüm-kalım savaşı veren Şükran Or aracın altından çekilerek ayağa kaldırıldı. Ayakta duramayan kadın aldığı darbelerinde etkisiyle kendini kurtaran polislerin kolları arasında bayılayarak yere düştü.

Olay yerine hızlı bir şekilde gelen sağlık ekipleri can pazarına dönüşen kaygan yolda ölümün eşiğinden dönen anne Şükran Or'u sedyeye alarak hastaneye kaldırdı. Dört aylık bebek Azra Or ise daha sonra kendisini kurtaran Serhat Küçükceylan tarafından annesine hastanede teslim edildi. Aynı caddede bir çok aracın kaydığı ve maddi hasarlı kazalara sebep olduğu görülürken, vatandaşlar da düşme tehlikesi geçirdi.

Öte yandan, Anne Şükran Or'un hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, daha önce tuzlama ve kar küreme çalışması yapmayan belediye ekipleri, yaşanan olayın ardından hemen caddeye gelerek çalışmalara başladı.

Kadın ve Bebeği Otomobilin Altında Kaldı
Kadın ve Bebeği Otomobilin Altında Kaldı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title