Kadın Toplum Merkezine Sığınanlar, Meslek Sahibi de Olacak

Kadın Toplum Merkezine Sığınanlar, Meslek Sahibi de Olacak

Antalya'nın Muratpaşa Belediyesi Tarafından Yaptırılan Kadın Toplum Merkezi'ne Sığınan İstismara Uğramış Kadınlar, Barınma İhtiyacını Karşılamanın Yanı Sıra Meslek Sahibi de Olacak. Bunun İçin Merkezin Bodrum Katına Kadınların Yapabilecekleri İşlerle İlgili Atölyeler Kurulacak.

Kadın Toplum Merkezine Sığınanlar, Meslek Sahibi de Olacak

Antalya'nın Muratpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Kadın Toplum Merkezi'ne sığınan istismara uğramış kadınlar, barınma ihtiyacını karşılamanın yanı sıra meslek sahibi de olacak. Bunun için merkezin bodrum katına kadınların yapabilecekleri işlerle ilgili atölyeler kurulacak.

Muratpaşa Belediyesi sosyal sorumluluk görevlerinden birini daha yerine getiriyor. Belediye, bin metrekarelik alan üzerine Kadın Toplum Merkezi kuruyor. Yaklaşık 500 bin YTL'ye mal olacak merkezin çalışmalarına başlanıldı. Merkezde istismara uğrayan kadınlar barınacak. Sığınan kadınların çocuklarına da bakılacak olan merkez bodrum üzerine 2 kat olacak. Yılsonuna kadar hizmete açılması planlanan merkezi de iş atölyesi olacak. Burada sığınmacı kadınlar, imkanlar ölçüsünde hazırlanan ekipmanları kullanarak bir meslek sahibi olacak. Oluşturulan toplum merkezinde engelli odası, kütüphane, kreş, idari bölüm, 24 yatak kapasiteli yatakhane gibi bölümler de yer alacak.

Kaynak: CHA