Kadın Sorunları İçin Önemli İşbirliği

Kadın Sorunları İçin Önemli İşbirliği

Niagara Vakfı'nın programı çerçevesinde kadın sorunları ve çözüm yolları hakkında bilgi almak için Türkiye'ye gelen Saint Louis Üniversitesi akademisyenleri, İzmir Üniversitesi'ne konuk oldu.

Kadın Sorunları İçin Önemli İşbirliği
29.06.2015 09:34 | Son Güncelleme: 29.06.2015 09:34

Orta Amerika'da bulunan üniversitelerde görev yapan akademisyenler ile gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretleriyle ekonomik, politik, tarihi ve sosyal açıdan iki ülke ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan Niagara Vakfı'nın Missouri Eyalet Temsilcisi Ali Durhan ve Saint Louis Üniversitesi akademisyenleri, Türkiye'de kadın sorunları, hukuki durum ve uygulamalar konusunda bilgi almak için İzmir Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazife Aydınoğlu tarafından ağırlanan ve Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ile bir araya gelen heyet, Türkiye'de kadınların karşılaştığı sorunlar, istatistiki veriler, kadın sorunlarını çözmeye yönelik ulusal eylem planları, üniversitelerdeki Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile kadının Türk kanunlarındaki yeri konularında ilgili bölüm akademisyenlerinden bilgi aldı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title