Kadın Kooperatifleri Balçova'da Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Kadın Kooperatifleri Balçova'da Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Kadın Kooperatifleri Balçova'da Buluştu

İzmir’deki 11 ilçede faaliyet gösteren kadın kooperatifleri, Balçova’da buluşarak İzmir Koordinasyon Kurulu’nu oluşturdu.

İzmir'deki 11 ilçede faaliyet gösteren kadın kooperatifleri, Balçova'da buluşarak İzmir Koordinasyon Kurulu'nu oluşturdu. Oluşturulan kurul Türkiye Kooperatifler Üst Birliği ile iletişim halinde olarak sorunların çözümü için çalışacak.

Yerelde kalkınmanın en önemli kuruluşlarından olan kadın kooperatifleri daha çok kazanmak için birliklerini güçlendiriyor. Bu amaçla toplanan İzmir'deki kadın kooperatifleri Balçova'daki çalıştayda buluştu. Çeşme, Seferihisar, Ödemiş, Mordoğan, Bergama, Menemen, Bornova, Konak, Bayraklı, Karabağlar ve Balçova'da faaliyet gösteren Üretici Kadın Kooperatifleri, üyeler arası dayanışmayı güçlendirmek için iletişim ağı oluşturmak, temel ihtiyaç ve talepler, strateji geliştirme, geleceğe dair birlikte fikir geliştirme ve mevzuat değişikliği konularında çalışmalar yaptı. İzmir Koordinasyon Kurulu'nu oluşturan kooperatif üyesi kadınlar, Türkiye genelinde kurulan Kooperatifler Üst Birliği ile iletişim halinde olarak sorunların çözümü için çalışacak.

Çalıştayın en önemli ayağını ise bilgilendirme oturumları oluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Dr. Aytuğ Balcıoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışanları Şube Başkanı Aydan Kumral, İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda, Tekstil ve Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Seda Kuleli, Mali Müşavir Güleren Ocal, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Ege Bölge Koordinatörü Ayşe Temiztaş ve Balçova Kadın Kooperatifi Başkanı Belgin Akçay, kadın üyelere bilgiler verdi.

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da çalıştaya katılarak kadınlara başarı diledi. Kadının toplumda daha çok ön planda olması için üretimde daha çok yer alması gerektiğini ifade eden Başkan Çalkaya, "Biz ilçemizde iğneyle kuyu kazar gibi kadınların ekonomik hayata katılmalarını sağladık. Semtevleri büyüyerek Türkiye'nin en büyük kooperatiflerinden birisini kurdu. Şimdi Balçovalı Kadınlar, toplumda her alanda söz sahibi. Bunu tüm İzmir'e ve Türkiye'ye yaymak sadece kadınların elinde" dedi. - İZMİR

Kadın Kooperatifleri Balçova'da Buluştu

Kadın Kooperatifleri Balçova'da Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title