Kadın Jandarmalar Boğaziçi Köprüsü'nden Denize İniş Yaptı

Kadın Jandarmalar Boğaziçi Köprüsü'nden Denize İniş Yaptı

Jandarma Genel Komutanlığınca '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla Boğaziçi Köprüsü'ne Kadınlar Günü temalı pankart ve Türk Bayrağı asıldı.

Kadın Jandarmalar Boğaziçi Köprüsü'nden Denize İniş Yaptı

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 175. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde 4'ü kadın olmak üzere 16 personel, Boğaziçi Köprüsü'nden Türk bayrakları açarak iniş yaptı.

SORUNSUZ İNİŞ YAPTI

Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı bünyesinde Dağcılık Timleri tarafından gerekleştirilen etkinlikte Boğaziçi Köprüsü'nden ilk olarak dağcılık timi 8 Mart Kadınlar Günü için pankart ve 10 metre genişliğinde, 20 metre uzunluğunda Türk bayrakları açıldı. Açılan bayrakların ardından köprünün ana emniyet noktalarına kurulan tesisler sayesinde, özel dağcılık malzemeleriyle emniyetli bir şekilde 4 kadın jandarma 64 metrelik inişini sorunsuz olarak tamamladı.

BOTLAR KARŞILADI

İnişini tamamlayan kadın jandarmaları denizde, jandarmaya bağlı botlar karşıladı. Kıyıya ulaşan kadın jandarmalar Astsubay Çavuş Yasemin Yalçıner Öngün ve Kıdemli Çavuş Hatice Özbek özel olarak 4 haftalık bir eğitimin ardından bu etkinlikte rol aldıklarını ve herhangi bir heyecan yaşamadan inişlerini sorunsuz olarak tamamladıklarını belirtti.