Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi'nde Buluşalım

Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi'nde Buluşalım

Sarıyer Belediyesi'nin destekleri ile MEF Üniversitesi'nin Maslak Kampüsü evsahipliğinde 28 Nisan 2018 Cumartesi günü Kadın Girişimcilere Destek Zirvesi düzenleniyor.

Kadın Girişimciliğine Destek Zirvesi'nde Buluşalım

Ana teması 'Ekonomide Kadın Eli' olan Zirve'nin açılışı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin tarafından yapılacak.

Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay'ın moderatörlüğünde gerçekleşecek Girişimci Kadın Dernekleri ve Kadın Odaklı Kuruluşlar Oturumu'nda Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKLP) Danışma Kurulu Başkanı Av.Pınar Ersin Kollu, Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED)Başkanı Esra Özden, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Sultan Tepe ve Hepsiburada Girişimci Kadınlar Proje Koordinatörü Duygu Aktaş konuşmacı olarak yer alacak.

Kadın Girişimcilik ve Sürdürebilirlik başlıklı ikinci oturum ise Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) ve YAPDER Başkanı Celal Toprak'ın moderatörlüğünde, Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Genel Sekreteri Yeşim Beyla, Urban Land Instutitute (ULI Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Hasol Erktin ve Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Yeşilyurt söz alacak.

"Ekonomide Kadın Eli" ana temasıyla yapılacak Kadın Girişimciliğine Destek Zirve'si kapsamında, topluma rol model olmuş, ilham vermiş kadınları teşvik etmek üzere ödüller verilecek. İş dünyasından kadın derneklerine, yerel yönetimlerden merkezi yönetime, diplomatlardan gazetecilere kadar kamuoyu önderi pek çok ismin yer aldığı jüri tarafından belirlenen isimlere ödülleri Kadın Girişimcilere Destek Zirvesi sonrasında düzenlenecek törenle takdim edilecek.