Kadıköy'de "12 Eylül Darbecileri Yargılansın" Mitingi - 1

Kadıköy'de "12 Eylül Darbecileri Yargılansın" Mitingi - 1

-aralarında Bdp, İstanbul Tabip Odası,kesk İstanbul Şubeler Platformu'nun da Bulunduğu Birçok Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütü, 12 Eylül Darbesini Gerçekleştirenlerin Yargılanması İçin Kadıköy'de Miting Düzenledi.

Kadıköy'de

-Aralarında BDP, İstanbul Tabip Odası,KESK İstanbul Şubeler Platformu'nun da bulunduğu birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütü, 12 Eylül darbesini gerçekleştirenlerin yargılanması için Kadıköy'de miting düzenledi.


Kadıköy Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi önünde toplanan yaklaşık 2 bin 500 kişi "Darbenin 30 yılı, 12 eylül darbecileri yargılansın" yazılı pankartla Kadıköy İskele Meydanı'na yürüdü. "Paşa paşa hesap vereceksiniz", "Netekim yargılanacaksınız" sloganları eşliğinde yürüyen grup arasında Türkiye Barış Meclisi adlı grubun "Operasyonlar durdurulsun müzakere başlatılsın" pankartı da dikkat çekti. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyelerinin de "Operasyon değil müzakere" sloganı ile eşilk ettiği miting, saat 15.30 sıralarında başladı. Mitingden dolayı Kadıköy'de bazı yollar, araç trafiğine kapatılırken polisin de çevrede geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Eyleme katılanlar, miting alanına arama noktalarından geçerek alındı. Kadıköy İskele Meydanı'ndaki miting devam ediyor.

---------