Kades Haberleri

Kades haber, Kades son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kades - 25.11.2021
Vali Ali Çelik, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Koordinasyon Kurulları Toplantısı'na katıldı
Vali Ali Çelik; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve 81 ilin valisinin katılımıyla düzenlenen Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Koordinasyon Kurulları video konferans toplantısına katıldı.
Kades - 25.11.2021
Gülnar'da kadına yönelik şiddeti önleme toplantısı yapıldı
Okullarda, camilerde, kadına yönelik şiddeti önleme konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıldığını ifade eden Bayraklı, emniyet güçlerinin de "Kadın Acil Destek İhbar Sistemi"nin (KADES) yaygınlaştırılması konusunda faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.
Kades - 25.11.2021
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı
Aile içi ve kadına yönelik şiddete neden olan ekonomik, sosyal, psikolojik, kültürel vb. risk arttırıcı faktörlerin Diyarbakır ili bazında değerlendirildiği toplantıda, Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenecek etkin kampanyalar üzerine istişareler gerçekleştirildi.
Kades - 25.11.2021
Bakan Soylu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Koordinasyon Kurulları toplantısında konuştu Açıklaması
İtalya'nın başkenti Roma'da Akdeniz Parlamenterler Asamblesince (PAM) Kadın Acil Destek Uygulaması'na (KADES) verilen ödülü anımsatan Soylu, şöyle konuştu: "Önemli bir fayda elde ettiğimiz KADES'in tanıtımına muhakkak ağırlık vermek lazım.
Kades - 25.11.2021
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Kaymakamımız Sayın Adem Çelik Başkanlığında Gerçekleştirildi
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Kaymakamımız Sayın Adem Çelik Başkanlığında GerçekleştirildiKadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Kaymakam Adem Çelik başkanlığında gerçekleştirildi. 81 ilde eşzamanlı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakam Adem Çelik'in başkanlığında yapılan toplantıya, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Eğirdir Cumhuriyet Savcısı Burak Ortaç, Eğirdir Hakimleri Uğur Gözüyılmaz, Barış Sivrikaş, Nesibe Ertekin, İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Zarif, İlçe Jandarma Komutan V. J. Teğmen Arif Tufan, Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Jale Gözübenli ve diğer ilgili kurumlar katıldı. Aile içi ve kadına yönelik şiddete neden olan ekonomik, sosyal, psikolojik, kültürel vb. risk arttırıcı faktörlerin Eğirdir İlçesi bazında değerlendirildiği toplantıda, Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının yaygınlaştırılması amacıyla da istişareler gerçekleştirildi.
Kades - 24.11.2021
Basın Bülteni - 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Kadınlar toplumumuzun en değerli ve en vazgeçilmez varlıklarıdır. Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişmeler üzerinde olumsuz etki yapan kadına yönelik şiddetle, çağdaş dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkin bir şekilde mücadele edilmektedir. Ülkemizde kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ilkesi ile çalışmalar çok geniş bir yelpazede kamu, sivil ve tüm tarafların kapsamlı iş birliği ve ortak çabalarıyla yürütülmektedir. Özellikle İçişleri Bakanlığımız tarafından şiddete maruz kalan kadınlarımızın güvenlik güçlerine kolayca ulaşabilmesi ve hızlı bir şekilde kendilerine yardım edilebilmesi amacıyla Kadın Destek Uygulaması (KADES), kadına karşı şiddetle mücadelede önemli bir yer tutmaktadır.
Kades - 24.11.2021
AK Parti Eskişehir Milletvekili Günay'dan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü açıklaması
Fakat bu gurura leke süren, kadına yönelik fiziksel veya psikolojik fark etmeksizin işlenen her türlü şiddet insan haklarının kuşkusuz en derin ihlallerinden biridir. ve hiçbir şart ve koşul altında kabul görmeyecektir. İşte bu noktada bizlere düşen, sesini duyuramayan kadınlarımıza ses olabilmektir. Bu uğurda fark yaratacak nokta ise, popülist söylemlerle yetinmek yerine problemlere ve bu problemler sonucu ortaya çıkan durumlara karşı etkili çözümler ortaya koymaktır. Son yıllarda, hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar hem kadına şiddetin önlenmesi hem de şiddete maruz kalmış kadınlarımızın mağduriyetinin giderilmesi açısından büyük önem arz etmektedir." Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı'nın kadına şiddet konusunda önlemler aldığını belirterek: "Devletin her kademesinde yer alan paydaşlar elini taşı altına koyarak bu sorunun çözümlenmesi için çalışmalar yapmaktadır. Türkiye'de herhangi bir tedbir kararı bulunmadan gerçekleşen kadın cinayeti sayısının 2020'de 235, 2021 Nisan sonu itibarıyla ise 85 olduğunu bildirildi. Tedbir kararı bulunmasına rağmen cinayete maruz kalan kadın sayısının 2020 yılında 32, 2021 Nisan itibarıyla 10 olduğunu biliyoruz. Bizim için bir can önemli, çok değerli. Bu sorunu kökünden çözmek için tüm paydaşlar birlikte hareket etmeli. Bu anlamda 6284 Sayılı Kanun çok değerli ve korumamız gereken bir yasa. Ayrıca 2020'de, mücadelenin çok yoğunlaştığını, KADES, ALO 183 gibi doğrudan mağdurların kullanabilecekleri enstrümanların artmasıyla beraber sayıda da yüzde 21 oranında azalış olduğu tespit edildi.
Kades - 24.11.2021
KADES üzerinden yapılan 138 bin şiddet olayına anında müdahale edildi
Kadına şiddetin önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilen akıllı telefon uygulaması Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) üzerinden gelen 138 bin şiddet ihbarına anında müdahale edildi.
Kades - 24.11.2021
Uluslararası ödüllü KADES ile şiddet ihbarlarına anında müdahale ediliyor
İçişleri Bakanlığı, kadına yönelik şiddetin önlenmesi adına hayata geçirdiği uygulamaların sonuçlarını almaya başladı.
Kades - 24.11.2021
Bakan Soylu: "İnterpol'den beklentimiz, sadece dosya ve parmak izi paylaşan, bülten çıkaran bir kurum olması değildir"
"PKK terör örgütünün ülke içindeki silahlı eleman sayısı 180'in altına düştü" 2016'daki DEAŞ saldırısından beri, Türkiye'deki şehirlerde can veya mal kaybına yol açan herhangi bir terör olayı yaşandığını hatırlatan Bakan Soylu, "Birleşmiş Milletler'in, 2011-2021 arasında trafik kazaları kaynaklı can kayıplarını yüzde 50 azaltan iki ülkeden birisiyiz. Uyuşturucuya bağlı ölümler, 2017'de 941'di, bunu geçen yıl itibarıyla 314'e çekmeyi başardık. PKK terör örgütünün ülke içindeki silahlı eleman sayısı 180'in altına düştü, bu rakamı 5 binli seviyelerden düşürdük ve bugün kilitlenmiş haldedir. Şehirlerimizde evden hırsızlık olaylarının günlük ortalamasını 284 seviyesinden 5 yılda 150'ye indirdik. dolayısıyla yüksek güvenlik risklerimizi yönetebiliyor ve burada hem olumlu bir trend, hem de büyük bir tecrübe elde ediyoruz. Bu tecrübelerimizi daha üst düzeyde paylaşabiliriz. Attığımız yenilikçi adımları, dijital çözümlerimizi, konvansiyonel çözümlerimizi, mesela geçen hafta İtalya'da ödüle layık görülen, kadına şiddeti önlemede kullandığımız KADES projemizin mantalitesini, uyuşturucu ile mücadeledeki bulgularımızı, yöntemlerimizi küresel meslektaşlarımızla paylaşabilir ve bundan olumlu bir sinerji oluşturabiliriz diye düşünüyorum" dedi.
Kades - 23.11.2021
AK Parti'li Öçal: "Kadına yönelik şiddetle mücadelede değişime zihinlerde başlanması gerekir"
AK Parti'li Öçal, kadına yönelik şiddete karşı yürütülen çalışmaları yaygınlaştırmak, farkındalığı artırmak adına PTT ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde KADES uygulaması görselinin posta pulu olarak bastırılıp dağıtılacağını vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kades Haberleri | Kades Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kades haberleri, son dakika kades haber ve gelişmeleri burada. Vali Yavuz: Kadına yönelik şiddete ilişkin sıfır toleransla çalışıyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 05:58:49. #1.15#

title