Kaçırılan Türkmen Kızlar Kurtarıldı
Haberler » Güncel » Haber

Kaçırılan Türkmen Kızlar Kurtarıldı

Türkmenistan'dan Türkiye'deki Kuzenlerini Ziyarete Gelen 2 Genç Kızı Kaçırarak Fidye İstediği İddia Edilen 2 Zanlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Tarafından Yapılan Operasyon Sonucunda Yakalandı.

Kaçırılan Türkmen Kızlar Kurtarıldı

Türkmenistan'dan Türkiye'deki kuzenlerini ziyarete gelen 2 genç kızı kaçırarak fidye istediği iddia edilen 2 zanlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyon sonucunda yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Beylizdüzü'nde yaşayan ve bir Türk'le evli olan Türkmenistan uyruklu Albina Kurbanova'yı ziyarete gelen Maral H. (21) ve Mexri B. (19), 31 Ocak 2007 tarihinde Beylikdüzü'nde bir alışveriş mağazasına gitmiş ve buradan kaçırılmışlardı. Şahısları kaçırdığı iddia edilen M.A. (23) ve G.S. (40), Albina Kurbanova'yı gizli numaradan arayarak kuzenlerinin ellerinde olduklarını ve 10 bin dolar ile 5 bin kontör karşılığında serbest bırakacaklarını söyledi. Albina Kurbanova'nın olayı polise bildirmesiyle harekete geçen emniyet güçleri M.A. ile Yenibosna'da bulunan bir alışveriş merkezinde buluşarak pazarlık yaptı. M.A., pazarlık sonucunda parayı aldıkları anda kızları teslim edeceğini söyledi. Seri numaraları alınmış paralar M.A.'ya verildikten sonra operasyon başlatıldı. Polis ekiplerinin yaptığı kurtarma operasyonu polis kamerasına saniye saniye yansırken, M.A. gözaltına alındı. M.A.'nın sorgusunun ardından olaya karıştığı iddia edilen G.S. de yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyon sonucu, Maral H.'nın ifadesinde, G.S. tarafından defalarca tecavüze uğradığını söylediği belirtildi. Emniyet Müdürlüğü çıkışı açıklama yapan Albina Kurbanova Türk polisine teşekkür ederken, gözaltına alınan G.S. ise suçlamaları kabul etmeyerek, "Biz onları satıcılarından para karşılığı aldık" diye konuştu.

(İST-RA-MEF-Y)