Kaçırılan Milletvekili İçin Eylem
Haberler » Güncel » Kaçırılan Milletvekili İçin Eylem - Haber

Kaçırılan Milletvekili İçin Eylem

Tunceli Ovacık karayolunda kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün için Taksim Meydanı'nda toplanan partililer oturma eylemi yaptı.

Kaçırılan Milletvekili İçin Eylem

karayolunda kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili için Meydanı'nda toplanan partililer oturma eylemi yaptı. Eylemin, milletvekili serbest bırakılana kadar her gün tekrarlanacağı belirtildi.

Terör örgütü PKK tarafından dün akşam üstü kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün için saat 22.00'de Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplanan partililer "sessiz" oturma eylemi yaptı. CHP İstanbul İl Örgütü'nün düzenlediği eyleme katılanlara slogan yasağı getirildi. Bir saat süreyle devam eden oturma eylemi alkışlarla devam etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti: "Milletvekilleri, kimlikleri, etnik kökenleri, üyesi bulundukları pari ne olursa olsun halkın oylarıyla seçilmiş kişilerdir. Onların özgürlüklerine yönelen bu tür eylemler halkın iradesini hiçe saymak demektir ve kabul edilemez. Bu tür eylemlerin şiddet ortamını körükleyeceği açıktır. Milletvekilimizin can güvenliğinden onu kaçıranlar kadar bu sorunu çözmesi gereken iktidar da sorumludur."

Salıcı, eylemin milletvekili serbest bırakılıncaya kadar her akşam saat 22.00-23.00 arası süreceği belirtildi. - İstanbul/ Beyoğlu

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler