Kaçırılan Çocuk Bulundu
Haberler » Güncel » Haber

Kaçırılan Çocuk Bulundu

Ben Polisim Diyen Saldırgan Tarafından Kaçırılan Seyda Uğurlu, Bulundu.

Kaçırılan Çocuk Bulundu

Zeytinburnu'nda 5 gün önce kaçırıldığı ileri sürülen 14 yaşındaki Seyda U., bugün bir ticari taksi şoförü tarafından evine getirildi. Seyda U.'nun, kendisini kaçıran kişi tarafından bir börekçide, "Beni bekle, yarım saat sonra geleceğim." diyerek dışarı çıkmasını fırsat bilerek bindiği ticari taksi ile evine geldiği bilgisini verdiği öğrenildi. Ancak çelişkili beyanlarda bulunduğu iddia edilen ve evine geldiği ticari taksinin şoförü ile Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen Seyda U.'nun psikolog nezaretinde tekrar ifadesine başvurulacak.

Zeytinburnu'nda 29 Ocak'ta kaçırıldığı ileri sürülen Seyda U.'nun ailesini bugün öğle saatlerinde telefonla arayan ticari taksi şoförü, "Çocuğunuzu getiriyorum." dedikten bir süre sonra Seyda U.'yu evine götürdü. Ailenin haber vermesi üzerine evde bekleyen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Seyda U. ile kendisini eve getiren taksi şoförünü, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü. İlk ifadesinde Seyda U.'nun, kendisini kaçıran kişi ile Küçükbakkalköy'e gittiklerini, orada metruk bir binada yattıklarını söylediği öğrenildi.

Zanlının Seyda U.'ya zarar vermediği, sık sık yemek ısmarladığı da alınan ilk bilgiler arasında. Ancak Seyda U.'nun, ilk ifadesinde çelişkili beyanlarda bulunduğu iddia edildi. Bu nedenle Seyda U.'nun, teslim edildiği belirtilen Çocuk Şube Müdürlüğü'nde psikolog nezaretinde tekrar ifadesine başvurulacağı, taksi şoförünün de ayrıca ifadesinin alınacağı öğrenildi.

Seyda U.'nun kendisini kaçırdığı öne sürülen şahsın ismini verdiği, polis ekiplerinin bu şahsın yakalanması için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. (CİHAN)