Kaçar'ın Avukatı: Bakan'ın Açıklaması Kamuouyunu Yanıltmaya Yönetiktir

Kaçar'ın Avukatı: Bakan'ın Açıklaması Kamuouyunu Yanıltmaya Yönetiktir

Görevden Alınan Maliye Başmüfettişi Hamza Kaçar'ın Avukatı, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Öğlen Saatlerinde Yaptığı "Dindar İnsanlarla Uğraşmaktan Vazgeçmesi Şeklinde Bir Telkinde Bulunmadım" Açıklamasının Kamuoyunu Yanıltmaya Yönelik Olduğunu Söyledi.

Kaçar'ın Avukatı: Bakan'ın Açıklaması Kamuouyunu Yanıltmaya Yönetiktir

Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan "Vergi güvenliği ihlalleri" soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırılan Maliye Başmüfettişi Hamza Kaçar'ın avukatı, Bakan Unakıtan'ın öğlen saatlerinde Kaçar ile ilgili yaptığı açıklamanın kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu söyledi.

Uçarcı ve Sarıoğlu Hukuk Bürosu'ndan Hamza Kaçar adına yapılan yazılı açıklamada, Kaçar'ın hiçbir şekilde bilgi, belge ve kayda dayanmayan değerlendirme ve açıklamada bulunmayacağı ve şimdiye kadar da görevinin gereği olarak bulunmadığı kaydedildi.

Açıklama şöyle belirtildi:

"Bu nedenle Maliye Bakanı Sayın Kemal Unakıtan ile ne zaman, nerede ve kaç kez görüştüğünü ve bu görüşmeler ile içeriğinden hangi makamları görüşme öncesi ve sonrasında bilgilendirdiğini, Maliye müfettişliğine olan saygısı ve almış olduğu devlet terbiyesi gereği açıklaması söz konusu değildir. Ancak Maliye Bakanı Sayın Unakıtan tarafından yapılan açıklama tamamen maksatlı, yanıltıcı ve tahrik edici mahiyettedir."

Açıklamada, Yasin Al Kadı soruşturmasının tüm boyutlarıyla incelenmesini engelleyenlerin bu durumun ortaya çıkmasını önlemek istediği bildirildi. Bunun için kendilerine verilen şifrelerle ve herhangi bir kısıtlama getiren mevzuat hükmü olmadığı halde sisteme girişlerini "usulsüz giriş" olarak nitelendirmek suretiyle Hamza Kaçar'ın gerçeğe aykırı beyan ve suçlamalarla kamuoyu önünde linç edildiği de ifade edildi.

Kaynak: ANKA