Kaçan İnek, Mahalleliyi 1,5 Saat Peşinde Koşturdu

Kaçan İnek, Mahalleliyi 1,5 Saat Peşinde Koşturdu

Afyonkarahisar'da, Kesime Götürülürken Sahibinin Elinden Kaçan Kurbanlık İnek, 1,5 Saat Süren Kovalamaca Sonucunda Yakalandı.


Afyonkarahisar Merkez Veysel Karani Mahallesi'nde Oturan Kasım Er, Kurbanlık İneği Kesime Götürmek İçin Kaldığı Yerden Çıkarırken Elinden Kaçırdı.

Kaçan İnek, Mahalleliyi 1,5 Saat Peşinde Koşturdu

Afyonkarahisar'da, kesime götürülürken sahibinin elinden kaçan kurbanlık inek, 1,5 saat süren kovalamaca sonucunda yakalandı.

Afyonkarahisar merkez Veysel Karani Mahallesi'nde oturan Kasım Er, kurbanlık ineği kesime götürmek için kaldığı yerden çıkarırken elinden kaçırdı. Sahibini ve mahalle sakinlerini 1,5 saat peşinde koşturan inek, polisin de olay yerine gelmesiyle kullanılmayan bir binanın önünde sıkıştırıldı.

Veysel Karani Mahallesi'ni birbirine katan kurbanlık, kullanılmayan binanın içine sokularak polis ve vatandaşların çabaları ile etkisiz hale getirildi. Çevredeki vatandaşların getirdiği bir kova su ineğin önüne bırakılarak, ineğin sakinleşmesi sağlandı. Güçlükle etkisiz hale getirilen inek, yakalandıktan sonra da vatandaşları uzun süre uğraştırdı. Gözleri kapatılarak eve götürülmek istenen inek, tekrar kaçma girişiminde bulununca yakalandığı yerde kesildi.

Uzunca bir süre mahalle sakinlerini peşinde koşturan kurbanlık ineğin çevreye herhangi bir zarar vermediği öğrenildi.