Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı

Kaçakçılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı

Kaçakçılıkla mücadele koordinasyon toplantısı, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında yapıldı.

Kaçakçılıkla mücadele koordinasyon toplantısı, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında yapıldı.

Lekesiz, valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, kaçakçılıkla mücadelede verimliliğin ve etkinliğin artırılması açısından ilgili kurumların yanı sıra tüm kurum ve kuruluşların işbirliği ve koordinasyon içinde hareket etmesinin önemli olduğunu belirtti.

İşbirliği, azim ve kararlılığın, kaçakçılar üzerinde yapacağı caydırıcılık etkisi bakımından da önem arz ettiğini ifade eden Lekesiz, toplantıda şunları kaydetti:

"Bölücü terör örgütü ve onunla bağlantılı suç örgütlerinin gelir kaynaklarının bir bölümünü de kaçakçılıktan elde ettikleri göz önüne alındığında, kaçakçılıkla mücadele, terörle mücadelenin de önemli bir parçasıdır. Kaçakçılık, ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısının, halk sağlığının olumsuz etkilenmesine, vergi kaybına, üreticilerin zarar etmesine, vergisiz bir kazanca, dolayısıyla haksız rekabete ve vergisini ödeyen mükelleflerin mağdur duruma düşmesine yol açar. Öte yandan ülkemize dışarıdan sokulan kaçak hayvanlardan hastalık taşınmasına yol açar."

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden ilgililerin bir sunum gerçekleştirdiği ve konuyla ilgili alınan ve alınacak önlemler hakkında bilgi verdiği toplantıya, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutan Vekili Eşref Torun, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz ve diğer yetkililer katıldı.

Muhabir: İsmihan Özgüven

Yayıncı: Tevfik Işık - HATAY

AA - Son Dakika Haberleri

Mehmet Celalettin Lekesiz, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title