Kaçak Elektrik Cezası Bayılttı

Kaçak Elektrik Cezası Bayılttı

Çanakkale'de yalnız yaşayan ve sinirsel rahatsızlığı bulunan 46 yaşındaki Z.E.(Zerrin Erdem), kaçak elektrik kullandığı için kendisine kesilen 2 bin TL'lik cezayı duyunca bayıldı.

Kaçak Elektrik Cezası Bayılttı

Çanakkale'de yalnız yaşayan ve sinirsel rahatsızlığı bulunan 46 yaşındaki Z.E. (Zerrin Erdem), kaçak elektrik kullandığı için kendisine kesilen 2 bin TL'lik cezayı duyunca bayıldı. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) Kemalpaşa Mahallesi, Molla Yakup Sokak Numara 19'daki üç katlı binanın zemin katında oturan Z.E.?nin kaçak elektrik kullandığını tespit etti. Z.E.?nin elektriğini üç gün önce kesen UEDAŞ yetkilileri, bugün de 2 TL'lik para cezasını da kendisine tebliğ etmek için geldi.

UEDAŞ yetkililerine kapıyı açmayan Z.E., üç gündür elektriksiz kalmanın şokunu atlatamadan para cezası ile karşılaşınca bayıldı. İçerden gelen gürültüden kadının bayıldığını farkeden UEDAŞ görevlileri, durumu 112 Acil servis ekiplerine bildirdi. Kapının kilitli olması nedeniyle sağlık ekipleri önce içeri giremedi. Daha sonra açık olan pencereden bir görevli içeri girerek, kapıyı açtı. Böylelikle sağlık ekiplerinin ilk mücadeleyi yaptığı Z.E., kendine gelince ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedaviye alındı.